CHP'nin 80 İl Başkanından Ortak Bildiri: Canan Kaftancıoğlu Yalnız Değildir

CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmağında yer aldığı 80 il başkanı, İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi'nde yargılanan Canan Kaftancıoğlu’nun yanında olduklarını ortak bir açıklamayla duyurdu.

CHP'nin 80 İl Başkanından Ortak Bildiri: Canan Kaftancıoğlu Yalnız Değildir
CHP'nin 80 İl Başkanından Ortak Bildiri: Canan Kaftancıoğlu Yalnız Değildir
Bu içerik 4814 kez okundu.

CHP İl Başkanları, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu'nun 6-7 yıl önce sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlar nedeniyle 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığını anımsattı.

CHP İL BAŞKANLARININ YAPTIĞI ORTAK AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Kaftancıoğlu'nun siyasi kimliği ve vatandaşlık sorumluluğu ile dikkat çektiği, kamuoyuna teşhir ettiği ya da eleştirdiği söylemlerin suç unsuru olarak değerlendirilmesinin kabul dahi edilemez.

Kaftancıoğlu davası, soruşturmanın başlatılmasından iddianamenin hazırlanmasına kadar baştan sona siyasi bir davadır.

-İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE VE DEMOKRASİYE KARŞI AÇIKÇA BİR DARBEDİR

 Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden toplumsal muhalefete gözdağı verilmek için açılan bu dava, ifade özgürlüğüne ve demokrasiye karşı açıkça bir darbedir.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde Türkiye genelinde farklı siyasal kesimleri demokrasi çatısı altında buluşturan toplumsal ittifak, İstanbul başta olmak üzere tüm büyükşehirlerimizde karşılık bulmuştur.

Kaftancıoğlu hakkında böyle bir davanın açılmasının en büyük sebebi de İstanbul’da elde edilen siyasi başarıdır.

-DAVADAN BERAAT ETMESİNİ BEKLİYORUZ

AKP sandıkta bulamadığı karşılığı hukuk dışı yollarda aradığını ve demokratik siyasete müdahale etmeye çalışmaktadır.Bugüne kadar görülen 2 duruşmada mahkemenin sergilediği tutum demokrasi ve adalet adına utanç vericidir.

6 Eylül Cuma günü İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görülecek karar duruşmasında hukukun gereği olarak İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun davadan beraat etmesini bekliyoruz.Bu dava ile yalnızca il başkanımız Kaftancıoğlu değil Cumhuriyet Halk Partisi yargılanmaktadır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi'nin 80 il başkanı olarak Kaftancıoğlu’nun yanındayız.

Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan herkesi 6 Eylül’de Çağlayan Adliyesi’nde buluşmaya davet ediyoruz. Asla yalnız yürümeyeceksin Canan Kaftancıoğlu. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500