Gölbaşı’nda Zafer Bayramı Kutlandı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 97. yıl dönümü '30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü' düzenlenen törenle kutlandı.

Gölbaşı’nda  Zafer Bayramı Kutlandı
Gölbaşı’nda  Zafer Bayramı Kutlandı
Bu içerik 136 kez okundu.

Gölbaşı Hükümet Konağı önünde yapılan törene Adıyaman Vali Yardımcısı ve Gölbaşı Kaymakam Vekili Adem Kaya, Gölbaşı Belediye Başkan Vekili İbrahim Tıraş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdinç Ağcakoyunlu, kurum amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, şehit aileleri ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Jandarma Teğmen Hilmi Demir  günün anlam ve önemini belirten konuşmasında :”97.Yıl dönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden ,aynı duygularla kutladığımız,30 Agustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk ulusu ,emperyalist güçlerin işgalci ordularını ,anavatan topraklarından kesin olarak atarak ,ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu zafer, bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği, Ulu Önder Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanları ,mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi ,gazilerimizi ve hayatlarını yitiren vatandaşlarımızı saygı ve rahmet ile anıyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer bayramı töreni ,öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasından sonra Adıyaman Vali yardımcısı ve Gölbaşı Kaymakam Vekili Adem Kaya’nın kaymakamlık makamında tebrikatları kabul etmesiyle sona erdi.
 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″