Başhekim Op. Dr. Helli’den Hizmet Değerlendirmesi

Adıyaman Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Helli,"Türkiye'de Anne Dostu Hastane unvanını alan 18. hastane olduk. Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ise 1. hastane olduk."dedi.

Başhekim Op. Dr. Helli’den Hizmet Değerlendirmesi
Başhekim Op. Dr. Helli’den Hizmet Değerlendirmesi
Bu içerik 849 kez okundu.

Başhekim Helli, yaptığı açıklamada, Besni Devlet Hastanesinin 135 yatak kapasiteye sahip olduğunu  bölgede 120 bin kişilik bir nüfusa hizmet verdiğini kaydetti.

Hastaneye günlük ortalama ayakta bin 600 hasta girişi bulunduğunu ifade eden Başhekim Op. Dr. Helli, "22 uzman hekimi hizmet vermektedir. 2018 yılında 400 bin 583 hasta muayenesi, 2 bin 549 hasta ameliyatı ve 9 bin 41 hasta ise yatarak tedavi gördü. 2019 yılı Ağustos ayı itibarı ile 283 bin 826 hasta muayenesi, bin 659 hasta ameliyatı ve 5 bin 883 hastanın ise yatarak tedavi görmüştür. Hastanemizde ameliyathane ortamında 2018 yılında 808, 2019 yılında ise 343 çocuğumuzun sünneti steril ortamda yapılmıştır. 2018 yılında 450 gebemiz doğum yapmıştır. Hastanemizde verilen hizmetlerin belirtilen standartlarda olup olmadığı her yıl Sağlık Bakanlığımız tarafından değerlendirilmektedir."

-"GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİNDE 1. HASTENE OLDUK"

Başhekimi Op. Dr. Helli, 28 Ekim 2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığına bağlı ekip tarafında yapılan denetimde hastanenin 100 puan üzerinde 92 puan aldığını vurgulayarak,  şunları kaydetti:

"Bölgemiz ve ilimizde yüksek puan alan hastaneler arasındayız. Değerlendirmeciler başta genel temizlik olmak üzere tüm hastane hizmetlerini kontrol etmektedir. Aynı şekilde 30 Kasım 2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından hastanemizde iki gün süren verimlilik değerlendirmesi yapıldı. Bu denetimde de 100 puan üzerinde 93 puan aldık. Ayrıca Türkiye'de Anne Dostu Hastane unvanını alan 18. hastane olduk. Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ise 1. hastane olduk. Anne Dostu Hastane unvanı standartlarının kontrolü için 9 Temmuz 2019 tarihinde tekrar yapılan değerlendirmede 97 puan alarak başarımızı daha iyi şekilde tescilledik. Ayrıca Besni Devlet Hastanemiz HIMSS EMRAM 6 Seviye Dijital Hastane sertifikası almıştır. 2020 Yılı için diyaliz birimi için ek bina, diş poliklinik hizmetlerinin ana binamıza taşınması elektrik tüketimini kendimiz karşılamamız için GES projesi çalışmaları, hastanemizi C rolünden B rolüne taşıyarak PDC sayılarının artırılması, yeni tıbbi cihazların EMAR (MR) kazandırılması gibi birçok alanda çalışmalar yürütmekteyiz."

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″