Adıyaman'da Okul Yöneticileri Eğitim Öğretim Toplantısı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlayacak olması nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Başkanlığında, yöneticiler, okul müdürleri ile geniş kapsamlı bir toplantı düzenledi.

Adıyaman'da Okul Yöneticileri Eğitim Öğretim Toplantısı
Adıyaman'da Okul Yöneticileri Eğitim Öğretim Toplantısı
Bu içerik 151 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, toplantıda yaptığı konuşmasında, Adıyaman eğitim camiasının tüm okulları ve kurumlarıyla yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu bildirdi.

Çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için tüm eğitim yöneticilerinin, okul yöneticilerinin ve öğretmenlerimizin özveriyle ve fedakarca çalışma içinde olacaklarını ifade eden Alagöz,konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yeni bir eğitim öğretim yılının başındayız, 9 Eylül itibarıyla 2019-2020 eğitim ve öğretim yılına başlayacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim derdimiz sayın bakanımızın da ifade ettiği gibi çocuklarımızı bu eğitim öğretimle yeni ufuklara ve doğru yolculuğa çıkarmak, eğitimde kendisi ile değil dünya ile yarışan bir Adıyaman inşa etmek. Bunu beraber ve hep birlikte koşarak gerçekleştirebiliriz. Bu anlamda her birimizin üzerine düşeni eksiksiz yerine getireceğine ben yürekten inanıyorum. Eğitim 2023 çerçevesinde okullarımızda gerçekleştiğimiz tasarım beceri atölyeleri ve okul sporları ile öğrencilerimizin aynı zamanda sporla, sanatla kültürle ve beceriyle yeteneklerini bir arayla getirmesi en öncelikli hedeflerimiz arasında."

TÜBİTAK projelerinde yakaladıkları sinerjiyi aynı hızla, çıtayı daha da yükselterek sürdürmenin, liselere geçiş sınavlarında ve Adıyaman'ı çok daha iyi noktalara eriştirmenin gayreti içerisinde olacaklarını kaydeden Alagöz, "İhtiyaç duyulan okullarımız bünyesinde özel eğitim sınıflarının açılması, var olan özel eğitim sınıflarının iyileştirilmesi, gerekli doküman ve donatımının sağlanması, bu sınıflar için öğretmen görevlendirmelerinin zamanında yapılması, personel ihtiyacı; okulların fiziki alt yapıları, bakım, onarım ve tadilat işlemleri, donatım malzemeleri, okul güvenliği gibi her konuda gerekli çalışmalarımızı tamamlamış olup, 2019 2020 eğitim öğretim yılına hazır şekildeyiz." diye konuştu.

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri başta olmak üzere, yeni eğitim öğretim yılında yapılacak faaliyetlerin ele alındığı toplantıda, müdür yardımcısı ve şube müdürleri kendi alanlarıyla ilgili bilgi verdikten sonra, okul müdürlerinden gelen sorular ile soru cevap kısmına geçildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″