Adıyaman’da Adli Yıl Açılış Töreni Yapıldı - Videolu Haber

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adıyaman Barosu Başkanlığınca, 2019-2020 dönemi Adli Yıl Açılış Töreni düzenlendi.

Adıyaman’da Adli Yıl Açılış Töreni Yapıldı - Videolu Haber
Adıyaman’da Adli Yıl Açılış Töreni Yapıldı - Videolu Haber
Bu içerik 204 kez okundu.

Adıyaman Adalet Sarayı Konferans Salonunda düzenlenen Adli Yıl Açılış Töreni'ne, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adalet Komisyonu Başkanı, Baro Başkanı Av. Mustafa Köroğlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, savcılar, hakimler, avukatlar ve adliye personeli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik’in yaptığı konuşmaların ardından adli yıl açılışı yapılarak davetliler için kokteyl verildi.

Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, burada yaptığı konuşmasında, "Milletimize, tüm insanlığa, özgürlük, adalet, insan hakları demokrasi barış ve esenlik getirmesi dileğiyle 2019/2020 adli yılını açıyorum."dedi

Çevik, "Geçmiş yıllarda kaybettiğimiz, hayatlarını insan hakları ve demokrasiye adayan fedakar meslektaşlarımızı hain terör saldırıları sonucunda hayatını kaybeden yargı şehitlerimizi aziz vatanımızı korumak için insan üstü bir gayret ve cesaretle kutsal görevlerini yerine getiren kahraman güvenlik güçlerimizi ve 15 temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen alçak darbe tebessümünde hayatını yitiren demokrasi şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum. Görevlerini hukuka ve Türk milletine sadakat ile yerine getirip emeklilik yada diğer sebeplerle aramızdan ayrılan çok kıymetli Hakim, Cumhuriyet savcısı ve avukat meslektaşlarımıza bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar dileyerek şükranlarımı sunuyorum. Kahraman ordumuzun tarihe altın harflerle yazdığı 30 temmuz zafer bayramını kutluyor, Türkiye Cumhuriyetini Kuran ve bizlere Emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Kahraman silah arkadaşları ile aziz Şehitlerimizi şükran ve minnetle yad ediyorum.”şeklinde konuştu.

Türkiyede temel  birkaç problemle ilgili bir yargı mensubu olarak şahsi görüşlerimi aktarmak istediğini kaydeden Çevik, "İlk bahsetmek istediğim konu liyakat mevzu olacak. Liyakat, bir kimsenin kendisine iş verilmeye uygunluk , yaraşırlık durumu ifade edilmektedir. Liyakatli olmak, bir kişinin yüklendiği işi gerektiğinde bir şekilde  yapabilecek düzeyde, bilgi, beceri ve yeterlilik sahibi olması demektir. Halkın bir emaneti olan kamu görevi, kamu yetkisi ve kamu kaynakları kullanılarak kamu yararı için yapılır, bu sebeple kamu görevini liyakat sahibi kişilere verilmesi devlet yönetimindeki kritik rolü ilk çağlardan beri yansıyamayan bir gerçektir.” dedi  

Tören sonrası Vali Aykut Pekmez ve beraberindeki heyet Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik’i makamında ziyaret etti.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″