Tek Göz Evde Yaşayan Yaşlı Kadına Destek Geldi

Perre Haber Ajansı'nın "Tek göz evinde yaşam mücadelesi veriyor" haberi ses getirdi, 81 yaşındaki Kezban Çelik için ilgili birimler kolları sıvadı.

Tek Göz Evde Yaşayan Yaşlı Kadına Destek Geldi
Tek Göz Evde Yaşayan Yaşlı Kadına Destek Geldi
Bu içerik 180 kez okundu.

Kahta ilçesine bağlı Bağbaşı köyünde, 'tek göz evde yaşam mücadelesi veriyor' haberimiz ses getirdi. 

Perre Haber Ajansı tarafından yapılan haber, Sanatçı Haluk Levent'in başkanlığını yaptığı Ahbap (Anadolu Halk ve Barış Platformu) Derneği, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman Aile Ve Sosyal Güvenlik Kurumu, İlçe Kaymakamlığı, İl Özel İdare Müdürlüğü, Adıyaman Işığın İzinde Fotoğraf Ve Doğa Sporlar Kulübü ve bir çok hayır severden haberimize anında dönüş geldi.

Bugün yaşlı teyzeyi ziyarete gelen Kahta Sosyal Hizmetler Müdürü Şevket Erşahin, yaşlı teyzenin oturduğu evde incelemelerde bulundu.

-"TEYZEMİZİN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ"

Yerinde yaptığı incelemeler  sonucu evin hemen tahliye edilmesi gerektiğini belirten Erşahin; Perre Haber Ajansına şu ifadelerde bulundu:

 "Dün itibari ile sosyal medyaya intikal eden haber üzerine bugün Bağbaşı köyünde Kezban Çelik, teyzemizi ziyarette bulunduk. Ev gerçekten yıkıldı yıkılacak hemen tahliye edilmesi gerekiyor. Sosyal Hizmetler kurumu olarak teyzemiz için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Başta il özel idare müdürlüğümüz ilçe kaymakamlığımız Adıyaman valiliğimiz ve bütün ilgili mercilerin, bu konuda yapılması gereken ne ise el birliği ile teyzemizin mağduriyetini gidereceğiz. Gerekirse bir yardım kampanyası başlatarak, yardım etmek isteyen hayırseverlerimiz de olacaktır inşallah.
Malum önümüz kış geçici ev için çalışmalar gerekebilir diye teyzemiz mağdur kalmaması için geçici olarak bir konteynır kuracağız."

Konuya hassasiyetle yaklaşan Erşahin bu işin takipçi olacağını söyledi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″