Başkan Dağtekin, Partilileri Malazgirt’e Uğurladı

AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı, Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümü kutlamaları kapsamında hazırlanan programa katılmak üzere Muş'a hareket etti.

Başkan Dağtekin, Partilileri Malazgirt’e Uğurladı
Başkan Dağtekin, Partilileri Malazgirt’e Uğurladı
Bu içerik 160 kez okundu.

AK Parti il binası önünden hareket eden parti üyeleri ve gönüllülerini İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Belediye Başkanvekili Şerif Ayaz ve AK Parti il yönetimi uğurladı. 

Uğurlama töreni öncesi bir konuşma yapan İl Başkanı Mehmet Dağtekin  Malazgirt’te yapılacak etkinlikte AK Parti ailesinin Adıyaman’ı en güzel şekilde temsil edeceğini söyledi.

Malazgirt Zaferi’nin öneminden bahseden Başkan Dağtekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘Zaferler ayı’ olarak adlandırdığı Ağustos ayında hem Malazgirt Zaferi'nin hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayacaklarını ifade etti.

Dağtekin, bu mukaddes toprakların öz vatan haline gelmesinde Malazgirt Zaferi'nin bir mihenk taşı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Özellikle bu coğrafyada asırlar boyunca devam eden barış, hoşgörü ve kardeşliğin temelleri Malazgirt destanıyla atılarak ortak yaşama kültürü gibi yeni bir anlayışın hakim olmasına ve yine asırlar boyunca bu kültürün Anadolu’ya yerleşmesine vesile olmuştur.  Malazgirt’ten bugüne kadar verilen büyük mücadeleler sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyeti, aynı azim, kararlılık ve şuurla geleceğe yürüyecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’  vurgusu  birliğimizin ve bütünlüğümüzün teminatı olmuştur. Bu anlayış etrafında bütünleşen milletimiz, Allah’ın izniyle gelecekte de bu iradeye sahip çıkmaya devam edecektir.   Bu güzel toprakların vatanımız olarak payidar kalmasının başlangıç noktası olan Malazgirt Zaferi’nin o günkü ruhunu, o gün yeşeren yüksek idealleri ve mücadeleyi yerinde görmeleri ve yaşamaları için AK Parti Adıyaman teşkilatları olarak vatandaşlarımızı Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü kutlamalarına gönderiyoruz. Şuan burada yoğun ve coşkulu bir atmosfer var. Bu atmosferin oluşmasında büyük emekleri olan gençlik kolları teşkilatımıza teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bugün uğurlamaya geldiğimiz kardeşlerimiz inşallah Adıyaman’ımızı en güzel şekilde temsil edeceklerdir. .Bu düşüncelerle Anadolu’yu vatan kılmamıza vesile olan Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümünü kutluyor, yola çıkacak olan parti üyelerimizi ve gönüldaşlarımızı muhabbetle selamlıyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum."

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″