Muhtarlar Derneğinden Teröre Tepki

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi.

Muhtarlar Derneğinden Teröre Tepki
Muhtarlar Derneğinden Teröre Tepki
Bu içerik 194 kez okundu.

Dernek Başkanı Haci Mustafa İlik yaptığı açıklamada, ülkenin çok zor ve çetin bir süreçten geçtiğini, Türkiye üzerinde geçmişte yaşanılan kirli oyunların yeniden sahnelenmek istendiğini söyledi.

-"BİRLİK VE BERABERLEĞİMİZ DAHA DA PERÇİNLENMEKTEDİR"

İçeride ve dışarıda küresel terörün kirli aktörlerinin söz birliği ederek ülkeyi hedef aldığını aktaran İlik, toplum olarak tüm farklılıkları ve ideolojileri bir kenara bırakarak teröre karşı tek vücut olma zamanı olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"İçeride ve dışarıda küresel terörün kirli aktörleri, söz birliği ederek ülkemizi hedef alıyor. Son zamanlarda ardı ardına gerçekleştirilen hain ve alçak terör saldırılarıyla; halkımızın huzuru, refahı ve güvenliği tehlikeye atılmak isteniyor. Bir takım karanlık odaklar, ülkemiz üzerindeki emellerini gerçekleştirmek hedefiyle, kaos ve kargaşa yaratarak, geleceğimizi ipotek altına alacaklarını düşünüyorlarsa düşünceleri boşa çıkacaktır. Bunlar bilmelidir ki, geçmişte de pek çok defa denedikleri gibi bizi ayrıştırmaya, bölmeye, parçalamaya çalışanlar, bu amaçlarına asla ulaşamamıştır ve ulaşamayacaklardır. Korku ve baskıyla bizi yıldıracaklarını sananlara karşı, birlik ve beraberliğimiz daha da perçinlenmektedir. Bu coğrafyada, bu topraklarda doğan ve yaşayan bizleriz ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz bu güzel ülkemizin aydınlık geleceğine güveniyoruz."

Polis ve askerlerin vatanını, bayrağını ve milletini korumak için canla başla mücadele ettiğini belirten Dernek Başkanı İlik, "Terör olaylarında şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diliyoruz."dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500