Rektör Turgut, Öğrencilerle Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” adlı Proje kapsamında Amasya'den Adıyaman’a gelen 43 öğrenci Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’u ziyaret etti.

Rektör Turgut, Öğrencilerle Buluştu
Rektör Turgut, Öğrencilerle Buluştu
Bu içerik 170 kez okundu.

İller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik duygularının geliştirilmesi ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında 43 öğrenci refakatçi öğretmenler eşliğinde Turgut’u makamında ziyaret etti.

Proje ile ilgili veren Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü Ayhan Tekin, şunları ifade etti:

"Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında ilimizde ağırladığımız 43 katılımcı Amasya’dan Adıyaman’a geldiler. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığımız koordinesinde bir süredir devam ediyor. Projeden amacımız; hem ülkemizin tabi ki ilimizin tarihi kültürel değerlerini, turistik zenginliklerimizi tanıtmak, karşılıklı sevgi ve hoşgörüyü geliştirmektir. Bir sosyal sorumluluk projesi mantığı çerçevesinde gençlerimizi kaynaştırmak istiyoruz. Bugün bizleri burada ağırlayan üniversitemizin değerli Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’a da çok teşekkür etmek istiyorum. Güler yüzünü eksik etmeden çok güzel bir misafirperverlik örneği gösterdi." 

Öğrencilerle yakından ilgilenen Rektör Turgut ise, “Şehzadeler şehrinden sahabeler şehrine gelen sevgili kardeşlerimizi Adıyaman Üniversitesinde ağırlamak beni çok mutlu etti. Ben bir çocuk hekimi olduğumdan, geleceğimizin temsilcileri olan siz değerli gençlere ayrı bir değer veriyorum. Bu ziyaretimiz ülkemizin birliği, beraberliği ve kardeşliğimizin gelişmesi açısından  çok önemlidir.” dedi.

Daha sonra gençlerin sordukları soruları cevaplayan, mesleki ve hayat tecrübelerini gençlerle paylaşan Rektör Turgut, öğrencilere önemli nasihatlerde de bulundu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″