Tutdere, Küçük Sanayi Sitesi Esnaf Sofrasında

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Küçük Sanayi Sitesinde sanayi esnafıyla öğle yemeğinde buluştu.

Tutdere, Küçük Sanayi Sitesi Esnaf Sofrasında
Tutdere, Küçük Sanayi Sitesi Esnaf Sofrasında
Bu içerik 157 kez okundu.

Tutdere, meclisin kapalı olmasını fırsat bilerek Adıyaman’da her kesimden vatandaşla bir araya gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ilçe ilçe gezerek muhtarlarla bir araya gelen ve muhtarların sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında gerekli çalışmaları yapacağını belirten Tutdere, bu kez Adıyaman Küçük Sanayi sitesinde sanayi esnafıyla öğle yemeğinde buluştu.

Milletvekili Abdurrahman Tutdere’ye Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, İl Başkan Yardımcısı Ali Tutuş,  Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kılınç, İl Gençlik Kolları Başkanı Abuzer Hazar ve CHP’li parti yöneticileri de eşlik etti. 

Küçük Sanayi Sitesi esnafları tarafından düzenlenen öğle yemeğinde sanayi sitesi esnaflarıyla bir araya gelen Tutdere, yaptığı kısa konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaparak sorunların çözümü için ortak akılla hareket etmenin gerektiğini söyledi.

-"ESNAFIN SESİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Milletvekili Abdurrahman Tutdere'nin konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

"Sizlerin desteğiyle seçildiğimiz günden bu yana mecliste Adıyamanımızın bütün kesimlerinin, esnafın, çiftçinin, köylünün, öğrencinin, kadının, gençliğin herkesin sesi olmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiğince yıllardır kangren olmuş, kimsenin söylemeye cesaret edemediği sorunları meclis kürsüsünde yüksek sesle dile getiriyoruz. Ankara’ya gelen bütün hemşehrilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da aynı kararlılıkla çalışmaya, ilimize ve sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz." 

-"ORTAK AKILLA HAREKET ETMEK ZORUNDAYIZ"

Adıyaman'da bu dönem farklı bir anlayışı harekete geçirdiklerini kaydeden Tutdere,  "Ben Adıyaman’a geldiğim günden bu yana öncelikle muhtarlar toplantıları yaptım. Şu anda sadece iki ilçemiz kaldı. Merkez de dahil olmak üzere bütün ilçelerimizde muhtarlarımızı bir araya getiriyoruz. Artık seçimler geride kaldı. Siyasi düşüncemiz ne olursa olsun hepimiz Adıyaman’ımızın kalkınması için, Adıyaman’ımızdaki sorunların çözümü için ortak akılla hareket etmek zorundayız. Sorunlarımızı da konuşarak halledebiliriz. Bir araya gelmezsek, aynı masa etrafında toplanmazsak, sorunlarımızı konuşmazsak çözemeyiz. Ben Adıyamanlının bugüne kadar sorunlarını çözememesinin sebebinin Adıyamanlının yan yana gelmekten imtina etmiş olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Biz yan yana gelip konuşamıyoruz. Şimdiye kadar yapamadık. Ama şu anda farklı bir şey var. Konuşuyoruz, tartışıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreç hepimiz için daha hayırlı olur. "dedi.

-"SORUNLARIMIZ ÇOK, DERTLERİMİZ ORTAK"

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini vurgulayan Tutdere, "Özellikle ekonomik kriz hepimizin belini bükmüş durumda. İnsanlarımız şu anda ciddi anlamda ekonomik sıkıntılar yaşıyor. İnşallah Adıyaman’da da birlik beraberlik içerisinde bu sorunlarımızı da aşacağız. Daha güzel günlere hep birlikte devam edeceğiz. "dedi.

-"BİZ HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ" 

Tutdere, belediye meclis üyesinin de küçük sanayi sitesinde esnaflık yaptığını anımsatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yerelde belediyeyle ilgili bir sorununuz olursa her zaman ulaşabileceksiniz. Merkez İlçe Başkanımız burada. Biz her zaman esnafımızın, sizlerin yanındayız. Milletvekilinize yirmi dört saat ulaşabilirsiniz. Telefonlarımız sosyal medyada da yayınlandı. Hemen hemen hepinizde telefon numaram var, olmayanlarda kaydetsin arkadaşlar. Dediğimiz gibi bu dönem farklı bir dönem. Kardeşlik içerisinde, birlik beraberlik içerisinde hep beraber çalışacağız. Ben sizlerden gelecek her türlü talebi, isteği, dileği elimden geldiğince çözmeye çalışacağım. Ancak birlik beraberlik içerisinde çalışırsak, kardeşlik hukuku içerisinde hareket edersek sorunlarımızı çözeceğimize inanıyorum. Küçük sanayi sitesi başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz de burada. Biz onlarla da sürekli diyalog halindeyiz. Bu diyalogu sürdürmekten yanayız. Çalışırsak, yan yana olursak Adıyaman'ı da güzel günler bekliyor olacak." 

-"SORUNLARINIZI DİNLEMEK VE ÇÖZMEYE ÇALIŞMAK İÇİN BURADAYIM"

 Adıyaman ile ilgili sorunlarını dinlemek için burada olduğunu kaydeden Milletvekili Tutdere, "Sizin bana iletmek istediğiniz sanayi sitemizle ilgili sorunları, Adıyamanımızla ilgili sorunlarınızı, bana yönelik eleştirilerinizi, önerilerinizi ve tavsiyelerinizi dinlemek için aranızdayım. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum."dedi. 
Sanayi sitesi esnafları ise Milletvekili Tutdere'yi yakından takip ettiklerini, her fırsatta Adıyaman'ın sorunlarını dile getirmesinin kendilerini gururlandırdığını, seçim çalışmaları dışında kimsenin sanayi sitesi esnafını hatırlamadığını ancak  Tutdere'nin sürekli vatandaşla iç içe olduğunu ve isteyen her vatandaşın telefonla ulaşabildiği bir vekil olduğunu belirtti.

Milletvekili Abdurrahman Tutdere'nin davetlerine katılmasından duyduklar memnuniyetlerini dile getirdi. 

Esnafın taleplerini tek tek dinleyerek not alan Tutdere, toplantının ardından Küçük Sanayi Sitesinden ayrıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″