″Okumak Güzeldir″ Projesine Destek Çığ Gibi Büyüyor

Adıyaman Gençlik Merkezi Gönüllüleri Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesi tarafından devam eden "Okumak Güzeldir" projesine destek vererek, Cemevi Kütüphanesinde yer alan kitapları okudu.

″Okumak Güzeldir″ Projesine Destek Çığ Gibi Büyüyor
″Okumak Güzeldir″ Projesine Destek Çığ Gibi Büyüyor
Bu içerik 124 kez okundu.

Adıyaman'da okullarda start verilen "Okumak Güzeldir" projesi okullar tatil olsa dahi Cemevi Kütüphanesinde devam ediyor.

Projeye destek veren Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü Ayhan Tekin, kurum gönüllüleriyle birbirinden güzel eserleri okuyarak, farkındalık etkinliğine imza attı.

Hayata geçirdikleri  projenin her geçen daha çok ilgi gördüğünü söyleyen Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi, Geçlik ve Spor Bakanlığı gençlik projeleri kapsamında "Okumak Güzeldir" projesi ile kitap okumayı insanlara sevdirdiklerini ifade etti.

Tanrıverdi projenin başladığı günden bu yana sürekli kitap okumayı insanlara aşılamaya çalıştıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Adıyaman genelinde düzenlediğimiz etkinliklerde yazarlarımızla öğrencilerimizi biraraya getirmiştik. Yazarlarımız öğrencilerimize önemli bilgiler vererek, kitap okumanın öneminden bahsettikler. Yaz mevsiminde olmamız nedeniyle okulla tatil olunca öğrencilerimiz cem evimizde yer alan kitaplarımızdan faydalanmaktalar.Adıyaman'ın en kapsamlı kütüphanesine sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Böylesine dev bir kütüphanemizin olması ilimiz için bir kazançtır. Çalışmalarımıza destek veren Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü Ayhan Tekin ve gençlik merkezi gönüllüleri de kitaplarımızdan faydalandılar. Projemize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fikret Keleş'e çok teşekkür ediyorum.Ağustos ayı sonunda projemiz son bulsa bile bakanlık logoları altında projemizi devam ettireceğiz."

Ayhan Tekin ise Başkan Rıza Tanrıverdi'ye kitap severlere kazandırılan dev kütüphaneden dolayı teşekkür etti.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″