Başkan Dağtekin'den 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Dağtekin'den 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı
Başkan Dağtekin'den 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı
Bu içerik 417 kez okundu.

Başkan Dağtekin, mesajında,1 Mayıs İşçi Bayramının bir diğer adıyla Emek ve Dayanışma Günü olduğunu belirterek,  dünyada 120 yıl, Türkiye’de de 100 yılı aşkı süredir kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün, Türkiye'nin emek ve sendikacılık tarihi açısından önemli bir adım olarak kayda geçtiğini bildirdi.

Uzun yıllar kurucu sendika başkanlığı yaptığını anımsatan Dağtekin, şunları kaydetti:

“Dönem içerisinde işçilerimizin alın teri ve emeklerinin ne kadar kutsal olduğunu en iyi bilen bir kardeşinizim. Bizler işçinin ücretini alın teri kurumadan verin diyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. AK Parti iktidarı olarak son 17 yılda  emekçi kardeşlerimizin haklarını, hukuklarını gözetmeye, sorunlarını minimize  etmek için büyük gayretler sarf ettik. En önemlisi ise işçi kardeşlerimiz için çok anlamlı bir gün olan 1 Mayıs’ın,  iktidarımız döneminde, Emek ve Dayanışma Günü olarak resmi tatil ilan edilmesi olmuştur. Yani 1 Mayıslar, emek bayramı adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanarak, tüm emekçilerin hak ve taleplerinin ele alındığı, gündeme taşındığı bir gün haline gelmiştir. Elbette ülkemizin kalkınması ve daha üretken hale gelmesinde emekçi kardeşlerimizin alın teri ve emeği bulunmaktadır. Dolayısıyla bu toplumun en muteber kesimi olan işçilerimiz en büyük taktiri ve övgüyü hak etmektedir.”

Dağtekin, hükümetin her daim emekçilerin yanında olduğunu ve bu şuurla görev yaptığını vurgulayarak, “Özellikle  işçi, memur ve emekçi vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmak , çalışma ortamının ve  hayatının daha demokratik, daha insani, daha yüksek standartlara kavuşturulabilmesi için ilgili her kurum ve kuruluşların görüşlerine önem atfederek; mevcut sorunların ancak karşılıklı diyalog ve uzlaşma içerisinde çözüme kavuşacağına inanan bir partiyiz. Bu vesileyle işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyor, Adıyaman'daki tüm sendikalarımızın bu özel günü,  birlik ve beraberlik içerisinde kutlamalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyor, tüm emekçi kardeşlerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum." dedi.

 

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″