Yetişgen’den 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Mesajı

Gölbaşı Türkiye Kamu Sen İlçe Başkanı Mahmut Yetişgen, 1 Mayıs Emek Ve Daynışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yetişgen’den 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Mesajı
Yetişgen’den 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Mesajı
Bu içerik 192 kez okundu.

- “ATATÜRK’ÜN 'YURTTA SULH CİHANDA SULH’ ŞİARININ HAYAT BULMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Yetişgen mesajında, tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladığını belirterek, şunları kaydetti:

”Türkiye Kamu-Sen olarak başta memurlarımız olmak üzere bu ülkenin işçileri, işsizleri, emeklileri, yoksulları, kadınları ve gençleri için mücadele vermekteyiz. Türk milleti olarak barış içinde, özgürce yaşamak için, demokrasi için, ekmek için, daha güzel bir dünyada, baskısız, insan onuruna yaraşır bir hayat için bu birlikteliği oluşturduk. En temel insani ve demokratik haklarımız için, sosyal adalet ve eşitlik için eylemler gerçekleştiriyoruz. Tüm çalışanların grevli toplu sözleşmeli sendikal haklara sahip olduğu bir Türkiye için, sosyal devlet için çalışacağız. Çoğulcu demokrasinin sınırlarını genişletmek, gerçek anlamda sendikal haklarımıza kavuşmak, sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek için çalışacağız. Toplumsal barış ve huzurun sağlanması için, uzlaşma, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürünün geliştirilmesi için çalışacağız. Çevremizdeki ülkelerin savaşması için değil, barışması için, Atatürk’ün “yurtta sulh, cihanda sulh” şiarının hayat bulması için çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm kurumlarının hukuk devleti anlayışıyla hareket etmesi için çalışacağız. Anti demokratik sendikal yasalar değişsin diye, toplu pazarlık ve örgütlenmenin önündeki engeller kaldırılsın diye, vatandaşlarımızın yüzü gülsün diye çalışacağız.”

- “1 MAYIS’IN TAŞIDIĞI ANLAM VE DEĞERİ ÇOK BÜYÜK”

Yetişgen, çalışanın hakkını alması için verdikleri mücadelede, seslerinin daha gür çıkması, sorunların gündeme getirilmesi ve çözüm yollarının bulunması konusunda 1 Mayıs’ın taşıdığı anlamın ve değerin kendileri için son derece büyük olduğunu kaydetti.

Ülkenin toplam gelirinden, herkesin adil miktarda pay alamaması, paylaşım sırasında belli grup ya da kişilerin kollanması, gelir dağılımının bozulmasına, haksızlığa ve yersiz zenginleşmeye neden olduğuna işaret eden Yetişgen, şöyle devam etti:

“Kimsenin emeğinin sömürülmesine göz yumamayız. Biz, sendikacılığı maaş pazarlığından çok, haksızlığa karşı verilen mücadelenin bir aracı olarak görüyoruz. Bu nedenledir ki 1 Mayıs’ın; emeğinden başka sermayesi olmayan çalışan, işsiz, yoksul, esnaf ve ev hanımlarının bir araya gelerek haksızlıklar karşısında seslerini yükselttiği ve güç birliği yaptığı gün olması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye Kamu-Sen olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde insan onuruna yaraşır bir hayat, adil bir gelir dağılımı, hakça bir paylaşım, güvenceli bir çalışma hayatı istiyoruz. 
 
Tüm çalışanlarımızın güç birliği yaptığı, tüm demokratik ve sosyal haklarını elde ettiği, ayrılıkların bir tarafa bırakıldığı, adalet, liyakat ve barışın tesis esildiği 1 Mayıs’larda buluşmak dileğiyle, tüm çalışanlarımızın Emek ve Dayanışma Gününü kutluyoruz

 

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″