Başkan Turan'dan 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı

Hak-İş Konfederasyonu Öz-Büro İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı Mehmet Mustafa Turan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününe ilişkin bir mesaj yayımladı.

Başkan Turan'dan 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı
Başkan Turan'dan 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı
Bu içerik 333 kez okundu.

Turan, mesajında, 1 Mayıs kutlamalarının Türkiye  için, çalışanlar için, Adıyaman için hayırlar getirmesini dilediğini bildirdi.

Kutlamaların, bir şölen havasında gerçekleştireceklerini kaydeden Turan, "Birlik, mücadele ve dayanışma günümüzü tebrik ediyorum” dedi.

Turan, HAK-İŞ Konfederasyonu ve MEMURSEN olarak bu yılki 1 Mayıs kutlamalarını Şanlıurfa ilinde gerçekleştirileceğini belirterek, "Hak-İş Konfederasyonu Öz-Büro İş Sendikası olarak bizlerde üyelerimizle birlikte Şanlıurfa ilinde düzenlenecek kutlamalara katılacağız. Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’ın ifade ettiği gibi; ‘1 Mayıs’taki amacımız olan birlik, mücadele ve dayanışma ruhunu güçlendirmek, taleplerimizi yüksek sesle ifade etmek, tekliflerimizi ve eleştirilerimizi yapmak için her yıl Anadolu’da bir ilde 1 Mayıs kutlamalarımızı gerçekleştiriyoruz’

-"TÜRKİYE İÇİN BİRLİKTEYİZ"

Turan, şöyle devam etti:

"Din, vicdan ve fikir özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerine hakim kılınması için alanlardayız. Bizler, sosyal devlet, sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklarımız için 1 Mayıs 2019’da Şanlıurfa başta olmak üzere tüm yurtta alanlardayız. Ülkemizin bugünü ve geleceği için, ülkemizin bütünlüğü, insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliği için alanlardayız. Bizler, işsizliğin azalması, istihdamın artması için, güçlü birey ve güçlü toplum için, daha fazla sendikal haklarımız için alanlardayız. Sendikasızlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, kuralsızlaştırmaya, işten atılmalara, yeni özelleştirmelere, kayıt dışı ve düşük ücretlerle çalıştırmaya, insan onuruna yakışmayan her türlü işe, her türlü davranışa hayır diyoruz."

-"YAŞASIN BAĞIMSIZ SENDİKAL MÜCADELEMİZ"

İş kazalarının sona erdirilmesini, iş sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin artırılmasını, sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulmasını istediklerinin altını çizen Turan, "Kıdem tazminatı hakkımızın geriye götürülmemesini, aksine güçlendirilmesini, işsizlikle daha etkin mücadele edilmesini istiyoruz. İnsan onuruna yaraşır saygın iş istiyoruz. Asgari gelir desteği uygulamasına geçilmesini istiyoruz. Asgari ücretin insan onuruna yakışır ve yaşanabilir olmasını, vergi adaletsizliklerinin giderilmesini ve ücretlerdeki yüksek vergi dilimlerinin düşürülmesini istiyoruz. Yoksulluğun önlenmesini istiyoruz. Üretim ve istihdama dayanan bir kalkınma modeli, adaletli bir gelir dağılımı, daha özgür, daha müreffeh bir Türkiye istiyoruz. Ücretlerdeki ağır vergi yüküne hayır diyoruz. Ücretlilerin milli gelirden aldığı payın artırılmasını, ekonomik büyümeden ve refah artışından hak ettiğimiz payı istiyoruz. İnsanı merkeze alan, daha adil ve sürdürülebilir bir dünya ve Türkiye ekonomisi istiyoruz. İstihdam, üretim, yatırım ve örgütlenme diyoruz. İşsizlik mutlak değil, istihdam imkansız değil diyoruz."ifadelerini kullandı.

Turan, "Bütün Türkiye’den Emek, Barış, Özgürlük ve Demokrasi İçin Haykırıyoruz! Yaşasın Emeğin Dayanışması! Yaşasın Bağımsız Sendikal Mücadelemiz! Yaşasın Türkiye! 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Türkiye’de ve Dünyada Tüm Emekçilere Kutlu Olsun” dedi. 

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″