CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Köseler’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Köseler’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Köseler’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
Bu içerik 1520 kez okundu.

Köseler, Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada işçi sınıfının, emekçinin, köylünün, tüm çalışanların dayanışma ve onurlu mücadelesinin dile geldiği, haykırıldığı ve haksızlığa dur denildiği 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününde insanca çalışmak ve insanca yaşamak isteyen, demokrasi, özgürlük, eşitlik ve barış özlemlerini dünyanın dört bir yanına duyurmak isteyen milyonlarca insanın kalbi meydanlarda attığını kaydetti.

Emeğin kutsal olduğunu ifade eden Köseler, şunları ifade etti:

Emek çatlayan el, kırılan tırnak, eve yorgun argın gelen baba, ev işlerinden beli bükülen annedir. Onun için emeğe ve alın terine sahip çıkmalıyız. CHP olarak, tüm emekçiler için, daha iyi bir çalışma ve yaşam koşulları yaratılması, eksiksiz sendikal hakların sağlanması, iş hayatında ayrımcılığa son verilmesi, çalışma yaşamında uluslararası kriterlerin kabul edilmesi, herkesin insan onuruna yaraşan bir işe ve yaşanabilir ücrete sahip olması, işyerinde, toplumda ülkemizde ve dünyada barışın sağlanması ana dileğimizdir.

 Bu duygu ve düşüncelerle, bütün emekçilerin, çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum. İnanıyorum ki, biz bu ülkeye toplumsal barışı getireceğiz ve hep birlikte barış içinde yaşayacağımız özgür bir ülke kuracağız.”

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500