STK Temsilcileri, Çocuk İstismarını Kınadı - Videolu Haber

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Üyeleri, İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğun ölümüne sebep cinsel istismar olayını protesto etti.

STK Temsilcileri, Çocuk İstismarını Kınadı - Videolu Haber
STK Temsilcileri, Çocuk İstismarını Kınadı - Videolu Haber
Bu içerik 788 kez okundu.

Öğlen saatlerinde Demokrasi Parkı önünde toplanan Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunulmasını protesto etti.

Uyuşturucuyla Mücadele Derneği Adıyaman Şube Başkanı Sergen Yalçın, STK temsilcileri adına açıklamada bulundu.

Yalçın,şunları ifade etti:

 "Ülkemizde son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen ve kaygılarımız günden güne arttığı konulardan birisi hiç kuşkusuz çocuk istismarıdır. Çocuk istismarı, bir çocuğa yetişkin tarafından fiziksel ya da psikolojik olarak kötü davranılması anlamına gelir. Bu anlamda insanların haklarının da en hassas konulardan biri olan çocuk haklarını tekrar konuşmak ve istismar edenlere ilgili yaptırımların tekrar ele alınması gerektiği kanaatini taşımaktayız. Çocuklara yönelik istismarlar, yalnız bugünü değil, yarınımızı geleceğimizi de karartmaktadır. Yarınımız olun çocuklarımızın uğramış olduğu istismarlar yıllar ve belki de hayatları boyunca sürecek psikolojik travmalara neden olabilmektedir. Bu da yaşamlarının her evresinden etkiler. Bu yüzden bu istismarlar geleceğimize yapılmış olan bir saldırıdır. Bunun yanı sıra yaşanan istismarların birçoğu yakın çevreden kaynaklanmaktadır. Bunun için aileler, öğretmenler ve çocuklarla bizzat iletişim kuran kişiler konuyla ilgili bilgilendirilmeli ve ihmale gelmeyecek kadar mühim bir konu olduğunu bilmelidirler. Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi'nde 'insanlar bugünleriniz nasıl mukaddes bir gün ise bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise bu şehriniz nasıl mübarek bir şehir ise canlarımız, mallarımız, namusumuz da öyle mukaddestir, her türlü tecavüzden korunmuştur."

 STK temsilcileri, açıklamanın ardından, yola karanfil bırakarak olayı protesto etti.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″