Adıyaman’da İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Adıyaman İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı ikinci toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Adıyaman’da İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Adıyaman’da İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 221 kez okundu.

2019 yılında yapılacak faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda, İl istihdam Yürütme Kurulu tarafından oluşturulan gündem maddeleri görüşüldü. 
Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, Çalışma ve İşkurumu İl Müdür Vekili Yusuf Demir, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Ramazan Karakuş, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, ilgili kurum amirleri ile Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri katıldı.  
Toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Yusuf Demir, bir önceki toplantıda alınan kararları özetleyerek, İŞKUR İl Müdürlüğünün 2019 yılında yaptığı çalışmaları değerlendirerek, 2019 yılında yapılacak faaliyetlerle ilgili kurulu bilgilendirdi. 
Toplantıda konuşan Vali Aykut Pekmez, “İşgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik işgücü yetiştirme ve mesleki eğitim programları kapsamında 2019 yılı Ocak-Mart dönemi içerisinde 21’i istihdam garantili, 16’sı istihdam garantisiz, 3^ü girişimcilik kursu ve 36’sı özel politika kursu olmak üzere toplam 76 adet kurs açılmıştır. Bu kurslara 356’sı erkek, 1095’i kadın olmak üzere toplam 1.451 kişi katılmıştır. Aynı dönemde 213 adet İşbaşı Eğitim Programı düzenlenmiş, bu programlardan 581’i erkek ve 521’i kadın olmak üzere toplam 1.102 kişi faydalanmıştır ”dedi. 
2019 yılı Ocak-Mart döneminde toplam 289 kur ve işbaşı eğitim programının açıldığını vurgulayan Vali Aykut Pekmez, “açılan bu programlara 937’si erkek ve 1.616’sı kadın olmak üzere toplam 2.553 kişi katılmıştır. 2019 yılı Ocak-Mart döneminde yukarıda bahsedilen Aktif İşgücü Programı faaliyetleri kapsamında, 9 Milyon 572 Bin TL ve İşsizlik Sigortası kapsamında yapılan 6 Milyon 363 Bin Türk Lirası ödeme ile birlikte işsiz vatandaşlarımıza toplam 15 Milyon 935 Bin TL ödenmiştir. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararları doğrultusunda 2019 yılında da işgücü ihtiyacının giderilmesine ve istihdamın arttırılmasına yönelik mesleki eğitim faaliyetlerine devam edilecektir”dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″