Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in ″23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı″ Mesajı

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in ″23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı″ Mesajı
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in ″23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı″ Mesajı
Bu içerik 420 kez okundu.

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, mesajında, milletin bağımsızlığının sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 99. yıldönümü ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü çocuklara bayram olarak armağan edişinin bir kez daha büyük bir coşkuyla kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Pekmez, şöyle devam etti:

"Bu müstesna günün, ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız, dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır. Aziz milletimiz için tarihi bir önem taşıyan 23 Nisan, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gün olup, aynı zamanda millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara da armağan edilmiş dünyanın tek evrensel bayramıdır."

-"EN ÖNEMLİ SERVETİMİZ VE UMUDUMUZ ÇOCUKLARIMIZ"

Vali Pekmez, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, en önemli servetimiz ve umut kaynağımız olan çocuklarımızın, kendine güvenen, çağın ruhunu anlayan, teknolojiye hâkim, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı, kültür ve medeniyetimizi daha ileri noktalara taşıyacak bireyler olarak yetişmesine büyük özen gösteriyoruz. İnanıyorum ki, geleceğin Türkiye’sini oluşturacak en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımız kadim kültürümüzden, bağımsızlık mücadelemizden, demokrasinin değerlerinden güç alarak ülkemizi daha da ileri seviyelere götürecek ve cennet vatanımız, gelecekte güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna onların omuzlarında yükselecektir."dedi.

Her yıl dünya çocuklarının bir araya geldiği ve milli iradenin hakim olduğu bu anlamlı günü andıklarını belirten Vali Pekmez, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatan uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyanın bütün çocuklarına sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum."ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA

halkalı escort

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″