İkiz Kardeşler Evde Eğitim Hizmetleri Görüyor

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Özer Ailesinin rahatsızlıkları nedeniyle okula gidemeyen ikizleri Eda ve Seda’ya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından evde eğitim hizmeti veriliyor.

İkiz Kardeşler Evde Eğitim Hizmetleri Görüyor
İkiz Kardeşler Evde Eğitim Hizmetleri Görüyor
Bu içerik 624 kez okundu.

Yavuz Selim Mahallesi'nde yaşayan Özer ailesinin 15 yaşındaki ikizleri Eda ve Seda Özer, rahatsızlıkları nedeniyle eğitimlerini evde sürdürüyor.

İkiz kardeşler, yaklaşık 2 yıldır evde eğitim hizmetinden faydalanarak eğitimlerini sürdürüyor.

-“18 ÖĞRENCİMİZ EVDE EĞİTİM HİZMETİNDEN FAYDALANIYOR”

ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Öner, yaptığı açıklamasında, okula gidemeyen öğrencilere evlerinde eğitim hizmeti verildiğini söyledi.

Öner, açıklamasına şöyle devam etti:

“Öğretmen arkadaşlarımızın ev ev gezerek eğitim verdiği uygulama, öğrencilerimizin okula erişimlerini kolaylaştırmak amacını taşıyor. En az dört ay süreyle örgün eğitim kurumundan doğrudan yararlanmasının mümkün olmadığı ya da yararlanması hâlinde olumsuz sonuçlar doğuracağını sağlık raporu ile belgelendiren öğrencilerimize evde eğitim hizmeti veriliyor. Evde eğitim alması gereken çocukların aileleri, aldıkları sağlık raporuyla Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine (RAM) başvurduktan sonra, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu, yapılan bu başvuruları değerlendirerek karara bağlıyor.”

İlçe de 18 öğrencinin evde eğitim hizmetinden faydalanarak eğitimlerini sürdürdüğünü belirten Öner, “Eğitim hizmetinden faydalanan değerli öğrencilerimize başarılar, ailelerine kolaylıklar diler ve bu hizmeti sunan fedakar öğretmenlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak : PHA

şirinevler escort

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500