Okumak Güzeldir Projesiyle Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesi tarafından sürdürülen “Okumak Güzeldir” projesi kapsamında eğitimci-yazar Hamza Çelenk, Fevzi Çakmak Ortaokulunda öğrencilerle buluştu.

Okumak Güzeldir Projesiyle Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor
Okumak Güzeldir Projesiyle Yazarlar Öğrencilerle Buluşuyor
Bu içerik 290 kez okundu.

Programa, Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi, eğitimci-yazar Hamza Çelenk, Fevzi Çakmak Ortaokulu Müdürü Zeynal Akdağ,Okul müdür yardımcısı Alişan Kılınç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

-"PROJEMİZİ SÜRESİZ KILACAĞIZ"

Tanrıverdi, burada yaptığı konuşmasında, okur-yazar buluşması kapsamında eğitimci-yazar Hamza Çelenk’i öğrencilerle buluştuklarını ifade etti.

Proje kapsamında Adıyamanlı yazarları öğrencileri buluşturmaya devam ettiklerini belirterek, "Bugün ise Adıyamanlı eğitimci ve yazar Hamza Çelenk’i Fevzi Çakmak Ortaokulu'nda öğrencilerle biraraya getirdik. Yazarımız Hamza Çelenk, etkinliğimiz kapsamında öğrencilerimize konferans verdi. Bundan sonra okur yazar buluşmamızı cemevimizdeki kütüphanemizde devam ettireceğiz. Projemiz kapsamında yakın bir tarihte öğrencilerimizi sinemaya götüreceğiz. İlerleyen günlerde gençlerimizi Mardin iline götürerek, tarihi mekanları ziyaret etmelerini sağlayacağız. Ağustos ayının sonuna projemiz bitiyor. Ancak bizler projemizi süresiz kılacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın logoları altında gençleri okumaya teşvik edeceğiz. Ayrıca sürekli olarak yazarlarımızı kütüphanemizde gençlerimizle buluşturacağız. Bunun yanı sıra etkinliğimize katılan öğrencilerimize çeşitli hediyelerimiz oluyor. Devam eden “Okumak Güzeldir” projesine gençlerin ilgisi oldukça yüksek. Projemize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fikret Keleş'e teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta eğitimci-yazar Hamza Çelenk, kitap okumanın önemine dikkat çekti.

 

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″