AK Parti Merkez İlçe Başkan Alkayış'tan Polis Haftası Mesajı

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Avukat Mustafa Alkayış,"Son yıllarda teknolojik imkanlarını artıran, kendisini geliştiren ve hizmet kalitesini iyice yükselten polis teşkilatımız, suçlulara, suç örgütlerine ve terör örgütlerine göz açtırmamaktadır."

AK Parti Merkez İlçe Başkan Alkayış'tan Polis Haftası Mesajı
AK Parti Merkez İlçe Başkan Alkayış'tan Polis Haftası Mesajı
Bu içerik 245 kez okundu.

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Avukat Mustafa Alkayış,10 Nisan 1845 yılında Polis Nizamnamesi adıyla teşkilat kurulduğunu anımsattı.

Alkayış, mesajında, devletin bölünmez bütünlüğünü, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatına müteşekkir olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Özellikle son yıllarda teknolojik imkanlarını artıran, kendisini geliştiren ve hizmet kalitesini iyice yükselten polis teşkilatımız, suçlulara, suç örgütlerine ve terör örgütlerine göz açtırmamaktadır. Gücünü halktan ve yasalardan alan polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, milletimizin huzur ve güvenliği için gerektiğinde canını bile vermekten kaçınmamış milletimizin güvenini ve takdirini kazanmıştır.  İlk olarak 10 Nisan 1845 yılında Polis Nizamnamesi adıyla teşkilat kurulmuş. Cumhuriyetin ilanında sonra ise Polis Teşkilatı adıyla görevine devam etmiştir. Polis teşkilatının önemini ve gerekliliğini anlatmak ve insanları bilinçlendirmek için ise her yıl 8-14 Nisan Tarihleri Polis Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm emniyet teşkilatımızın Polis Haftasını kutluyor, bu vesileyle, görevini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir hayat temenni ediyorum."

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500