İslami ilimler Fakültesi Yapımı Hızla İlerliyor

Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesinde yapımına devam edilen İslami İlimler Fakültesinin yeni binası, bitme aşamasına geldi. Hızla devam eden çalışmalarda sona gelinirken bir ay içerisinde binanın çevre düzenlemesi ve dış cephesinin bitirilerek eğitim-öğretime hazır hale geleceği bildirildi.

İslami ilimler Fakültesi Yapımı Hızla İlerliyor
İslami ilimler Fakültesi Yapımı Hızla İlerliyor
Bu içerik 224 kez okundu.

İslami İlimler Fakültesi bünyesinde, 300 kişilik Konferans Salonu, 2 adet 100’er kişilik Amfi, 10 adet 70’er kişilik sınıf, 2 adet yabancı dil laboratuvarı, kantin, toplantı salonları, akademik ofisler, kapalı-açık otopark, bay-bayan mescit bulunuyor.

-"EĞİTİM ÖĞRETİM İÇİN EKSİKSİZ BİR BİNA İNŞA ETTİK"

Rektör Gönüllü, 10 bin 185 metrekare kapalı alana sahip İslami İlimler Fakültesinin yapımında akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler için tüm detayların düşünüldüğünü söyledi.

İslami İlimler Fakültesi binasının inşa aşamasında sona gelindiğini belirten Gönüllü, şöyle devam etti:

"Adıyaman Üniversitesi ve ilimiz için çok faydalı olacağını düşündüğümüz İslami İlimler Fakültesi'nin de yapımında artık sona gelmiş bulunuyoruz. Her zaman, ihtiyaçları dikkate alarak, en güzelini inşa etmeye çalıştık, bilimsel ve sosyal faaliyetlerde olduğu kadar fiziki donanımda da adından söz ettirir bir üniversite olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İslami İlimler Fakültemizde de bu vatanın pırıl pırıl evlatları okuyacak ve halis duygularla ülkelerine hizmet edecekler. Öğrencilerimize en iyi hizmeti sunacak şekilde yeni binamızı inşa ettik ve donanımını sağladık. Yeni binamızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum.” 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500