Başkan Kutlu’dan ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kutlu’dan ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ Mesajı
Başkan Kutlu’dan ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ Mesajı
Bu içerik 260 kez okundu.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, mesajında, bu önemli günün Türk milliyetçiliği çin gerçek bir zafer olduğunu dile getirerek, tüm şehitleri rahmetle andı.

18 Mart 1915 tarihinin anlamının Türk milleti için çok büyük olduğunu belirten Kutlu, şuları kaydetti:

“Çanakkale Zaferi vatanımızın bağımsızlığı, devletimizin ve milletimizin bekası, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunmasında canlarını feda ederek bizlere bu güzel vatanı emanet eden tüm şehit ve gazilerimizin bize armağanıdır. Bu yıl 104. kutladığımız bu büyük zafer için varını yoğunu feda eden ecdadımızın şer odaklara karşı verdiği mücadele bugün de aynı kararlılıkla sürdürülüyor. Nasıl 104 yıl önce ecdadımız iman gücüyle bu ülkeyi düşmanlardan kurtarmışsa, bugün de Allah’ın izniyle aynı güçle vatanımıza göz diken şer odakları bertaraf edilecektir. Bunun için tek yürek olmuş durumdayız.”

Kutlu, vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için bugün de çekinmeden canını veren tüm şehitleri rahmetle andığını belirterek, “Türk milleti, mevzu bahis vatan olduğunda tarihin her safhasında sahnedeki yerini almış ve önemli başarılara imza atmıştır. Kurtuluş Savaşı ve sonrasında olduğu gibi, 15 Temmuz’da vatanına olan bağlılığını canı pahasına ortaya koyan bu aziz millet, bugün de huzuruna ve birliğine saldıran şer odaklara karşı aynı mücadeleyi sürdürmektedir. Rabbim, Kur-an’ı Kerim’i yerde bırakmamak için bile canını vermeye hazır olan askerimizin her daim yanında olsun inşallah. Vatanı için çoluğunu çocuğunu bırakıp giden askerlerimize güç, kuvvet versin inşallah” diye konuştu.

 

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″