Bilal Erdoğan: “Cumhurbaşkanımız Bugün Bu Mücadeleyi Tek Başına Veriyor”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adıyaman şubesi tarafından düzenlenen açılış ve konferansta gündem Yeni Zelanda’daki camiye yapılan saldırı oldu.

Bilal Erdoğan: “Cumhurbaşkanımız Bugün Bu Mücadeleyi Tek Başına Veriyor”
Bilal Erdoğan: “Cumhurbaşkanımız Bugün Bu Mücadeleyi Tek Başına Veriyor”
Bu içerik 323 kez okundu.

Türkiye Petrolleri'nde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adıyaman şubesi tarafından düzenlenen açılış ve konferansa TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Fatih Toprak, Yakup Taş, TUGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bilal Erdoğan, ezana hakaret olayı, Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksâ yapılan taarruzlar, tacizleri görmenin üzüntüsünü yaşarken, bu sabah Yeni Zelanda’da Müslümanlara yapılan saldırının tüm Müslüman alemin derinden yaraladığını söyledi.

Erdoğan, sabah Yeni Zelanda’daki camiye caniler tarafından yapılan saldırının haberi ile uyandıklarını belirterek, şöyle devam etti:

''Tabi ezanla alay edenler diyolar ki ezan kutsal mı nerden çıkartıyorsunuz bunu diyorlar bunu neden diyorlar, çünkü bu ülkede ezan yasaklandığı zaman o ezanı yasaklayan zihniyeti bugün  canlı olduğunu bilelim diye, yani bugün ezanla alay edenler bu ülkede varsa ezanla alay edilmesine destek olanlar, çanak tutunlar bu ülkede varsa arkadaşlar çok iyi bilin ki elline fırsat geçenlerde maalesef vardır. Çünkü o zamanın bugün ki temsilcileri günlerde ezanı yasakladıkları ilgili hiçbir pişmanlığı hayal etmiş değillerdir. O zaman çıkın geçmişinizle hesaplaşın, bu yaptığımız yanlıştı deyin, yap yaptığımız bu millete ihanetti deyin, bu yaptığımız bu dine saygılılıktı deyin, maalesef bugüne kadar bunu ne duyduk ne gördük. sadece bunu değil, Türkiye’de ezana saygısızlığın ezan düşmanlığının geri planında camilerin ahır yapılışı da var. Camilerin yıkılışı var, camilerin molozların ayrı arsalarının ayrı satılması var. Ve hiç yakın zamanda duydunuz mu maalesef biz bu ilkede on binin üzerinde camiyi harap ettik sattık nice camileri müze yaptık, ahır yaptık bu millete ihanet ettik bu milletin değerleri ile kavga ettik, diye duydunuz mu şimdi bugün Yeni Zelanda'da bu olaylar olurken veya Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksâ saldırılırken, bu ülkede ezana saygısı olmayanların görürken bu insanların samimiyetlerine nasıl inanalım.Bu ülkenin mayası bu milletin harcı belli değerler ile yoğrulmuş.''

 Malazgirt’ten, Çanakkale’ye, Kurtuluş Savaşına, Kurtuluş Savaşından, 15 Temmuz varıncaya kadar maya aynı maya, harç aynı harç ama maalesef bundan itibar edenler bu mayayı beğenmeyenler, bu harcı beğenmeyenlerin hala mevcut olduğunu vurgulayarak, ''Şimdi işte Kudüs bugün dünyada maalesef Müslüman dünyasından bazı gafillerin desteği ile İsrail, Amerika birlikte Filistin’e taarruz ediyorlar.”dedi.

İslam aleminde ve dünyada Filistin’deki mazlumların ve Kudüs'ün hukukunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, savunduğunu belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kudüs'ü her geçen gün Müslümanlardan koparmanın hesabını yapıyorlar. Peki bütün bu İslam aleminde ve dünyada Filistin’deki mazlumların ve Kudüs'ün hukukunu kim savunacak? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan savunuyor. Cumhurbaşkanımız bugün bu mücadeleyi tek başına veriyor. Gönül isterdi ki bütün ümmet bu konuda bir araya gelsin, bütün Müslüman ülkelerin liderleri bir araya gelsin ve yan yana dursunlar Kudüs’e yapılan saldırıların, tacizlere karşı gerekli tepkilerini göstersinler, gerekli önlemleri alsınlar. Ama maalesef bizim içimize operasyonlar yapıyorlar. Meselesi sadece koltuğunu korumak olan bazı liderleri yanlarına çekmek suretiyle Müslüman dünyasına bu şekilde yapıyorlar. Ve işte Yeni Zelanda’da olan mesele yeni yok yere çıkmış bir mesele değil ki 11 Eylül’den bu yana dünyada Müslüman düşmanlığını, Müslümanlara karşı olanları göre göre destekliyorlar. Bunların sayılarının artmasına göz yumuyorlar. Git gide siyasette bu kitleler bunlara prim verenler, Avrupa’da Amerika’da güçleniyor. 15 Temmuz gecesi ölümüne oturduğu yerden uçağa binen herşeyi göze alarak halkı ile buluşmaya giden bir lider olursa gençlikte bu şekilde olur. Çünkü başka liderler var 15 Temmuzda ne yaptılar, saklandılar. Darbecilerin izni ile hareket edebildiler, bunun hesabını verdiler mi? ben bunu kendim soruyorum düşünüyorum da, bunu başkaları sormuyor mu? diyorum. Sana neden izin verdiler, seni neden bıraktılar. Bugüne kadar bütün darbe girişimlerinde siyasisiler bundan ondan demeden toplanmış, ama o akşam kimisine böyle  göz yumuşlar bunun hesabını verebiliyor mu acaba zamanında ben tankların üzerine çıkarım dememiş olsa anlarım. Sorulunca ne dedi, tank mı var dedi. O tanklar insanları canlarını aldı parçaladı canlı canlı bütün bunları görmedi mi? peki bu millet bu ülke için savaşanları, Alparslanları biliyorsunuz peki bu ülke için hiç birşey yapmayan liderler mi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi liderler mi.''

Konuşmaların ve okunan duanın ardından kesilen kurdele ile TUGVA Adıyaman şubesinin açılışı gerçekleştirildi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″