TÜGVA Üyeleri Ezana Yapılan Saygısızlık Ve Yeni Zelanda'daki Saldırısını Kınadı

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Adıyaman İl Temsilciliği üyeleri Cuma namazı kışında gıyabi cenaze namazı kılarak ezana yapılan saygısızlık ve Yeni Zelanda'da camide yapılan saldırıyı kınadı.

TÜGVA Üyeleri Ezana Yapılan Saygısızlık Ve Yeni Zelanda'daki Saldırısını Kınadı
TÜGVA Üyeleri Ezana Yapılan Saygısızlık Ve Yeni Zelanda'daki Saldırısını Kınadı
Bu içerik 260 kez okundu.

 

Sabah saatlerinde açılış ve konferans için Adıyaman'a gelen TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mütevelli Başkanı Bilal Erdoğan'a Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü eşlik etti.

Ulu Cami'nde kılınan Cuma namazı sonrası Yeni Zelanda'da camide namaz kılanlara yönelik düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Cami çıkışında TÜGVA üyeleri ve STK temsilcileri İstanbul'da ezana yapılan saygısızlığı ve sabah saatlerinde Yeni Zelanda'da camide namaz kılanlara yönelik düzenlenen saldırıyı kınadı.


TÜGVA Adıyaman Şube Temsilcisi İdris Toprak, şöyle konuştu:

"Rahmetin sağnak olup üzerimize yağdığı bu bereketli günlerde cenabı haktan bizi burada olduğu gibi mahşerde de peygamber efendimizin sancağı altında bir ve bütün eylesin inşallah. Ezan göğün ve yerin yegane hükümdarı olan Allah'ın bu hükümdarlığın yer yüzünde ve gök yüzünde günde 5 defa ilan edilmesinin adıdır.Ezan yani bu muhatabı olan insana her türlü günlük meşgalenin en yoğun olduğu anlarda okunarak bu meşgalenin yer yüzünde ve gökyüzünün rabbi olan Allah'a ve onun dinine ne kadar uyduğunu tefekküre zorlayan bir çağrıdır. Ezan, dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı, tutsak İhvan'ın özgürlük türküsü, ezan bu dünyanın çakılı manevi çivisi ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü'nde ezana yapılan saygısızlık, bu duygu ve düşüncelerimiz göz önünde bulundurulduğunda açık bir şekilde görüleceği üzere, asla ve kat'a kabul edilebilir değildir.’’

-''İSLAMOFOBİ'Yİ MAĞLUP EDECEĞİMİZİ İLAN EDİYORUZ''

Yeni Zelanda'daki hain saldırıyı lanetliyor, İslamofobi'yi mağlup edeceğimizi ilan ediyoruz

Toprak,  Mescid-i Aksa'da bir vakit ezanın okunmadığını, nefeslerini kesilmesiyle öğrendiklerini belirterek, ‘’Bebek katili Netanyahu'nun Cumhurbaşkanımıza ‘Diktatör' ifadesi ile aşağılık bir şekilde yüklenmesi, öfkemizi körükledi. Eli kanlı İsrail Terör Devleti'nin bu pervasız tutumunun diplomatik ve sosyal açılardan karşılığı elbet olacaktır.  Yeni Zelanda'daki Al Noor ve Linwood camilerine Cuma namazı esnasında silahlı saldırı düzenlendiğini ve bu saldırıda çok sayıda şehidimiz ve yaralımız olduğunu öğrendik. 104 yıl önce İngiliz emperyalizmi ne uğruna savaştığını bilmeyen Yeni Zelandalıları hiç tanımadıkları müslümanları öldürsünler diye Çanakkale'ye yığdı. Bugün de Kültür Emperyalizmi İslamofobi virüsüyle bütün dünyayı yanlış tanıdıkları İslama ve Müslümanlara karşı kışkırtıyor. Biz de Yeni Zelanda'daki hain saldırıyı lanetliyor, İslamofobi'yi mağlup edeceğimizi ilan ediyoruz"dedi.

Yapılan açıklamanın ardından Atatürk Caddesi üzerinde bulunan TÜGVA Adıyaman İl Temsilciliğinin açılışı yapıldı.

 Yapılan açılışın ardından Erdoğan, konferansa katılmak üzere Türkiye Petrollerine geçti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″