Özel Öğrenciler, Ağaç Dallarını Sanata Dönüştürdü

Gaziantep Valiliği, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında özel eğitim öğrencileri tarafından üretilen el işlerine yönelik sergi açıldı. Sergide, resimler, tahtadan yapılmış anahtarlıklar ve maketler vatandaşların beğenisine sunuldu.

Özel Öğrenciler, Ağaç Dallarını Sanata Dönüştürdü
Özel Öğrenciler, Ağaç Dallarını Sanata Dönüştürdü
Bu içerik 220 kez okundu.

Mutlu Kafe’de açılan el işleri sergisi, Hacı Lütfiye Şireci Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ne giden özel eğitim öğrencilerinin becerilerini yansıttı, birbirinden ilginç çalışmalar görücüye çıktı. Gaziantep Vali Yardımcısı Halil Uyumaz’ın da katıldığı sergide, özel öğrencilerin yaptığı çalışmalar büyük ilgi gördü. 

ÇELEBİ: ''ENGELLİ BİREYLERDEN İYİ SANATÇILAR ÇIKAR''

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, SODES işbirliğinde ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bu tür çalışmaların ortaya çıktığını söyledi.

Hocaların gözetiminde 5 okulda ürettilen ürünlerin sergilendiği serginin çok önemli olduğunun altını çizen Çelebi şunları kaydetti:

''Engelsiz bireyler, doktor, şoför, mühendis oluyorsa; engelli bireylerden iyi bir meslek analiziyle bugün iyi sanatçılar, artistler çıkacak. Her zaman böyle projeler devam edecek. Bu projelerde engelli bireyler kendilerini görecek.''

ÖZDEMİR: ''BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNDER OLDU''

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Bölümü Projeler Sorumlusu Kemal Özdemir ise, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen özel eğitim öğrencilerine yönelik projeler kapsamında özel eğitim okullarında sanat ve spor alanında farkındalık kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Özdemir, bu kapsamda okullarda spor alanları ve atölyeler oluşturduklarını belirterek, ''Böylece öğrencilerimiz güzel örnekler çıkarmaya başladı. Bu konuda önder olan şehirlerden birisi Gaziantep ve Büyükşehir Belediyesi. Çok güzel çalışmalar yapılıyor ve işbirliği içinde Mutlu Kafe’de bu sergiyi düzenledik. Büyükşehir Belediyesi bu konuda bize her türlü desteği verdi. Çocuklarımızla beraber ortaya koyduğumuz bu ürünler herkesin beğenisini kazandı” ifadelerini kullandı. 

Yaptığı ürünleri sergilemenin gururunu yaşayan engelli çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500