Vali Erin, Bozova’da Öğrencileri Motive Etti

Bozova Belediyesi Öğrenci Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, üniversiteye hazırlanan gençlere eğitim materyalleri dağıtarak, sohbet etti. Bozova Halk Eğitim Merkezi, Aile Destek Merkezi ve Gençlik Merkezi’ni de ziyaret eden Vali Erin, vatandaşlarla da bir araya geldi.

Vali Erin, Bozova’da Öğrencileri Motive Etti
Vali Erin, Bozova’da Öğrencileri Motive Etti
Bu içerik 189 kez okundu.

Vali Erin, Bozova ziyaretine Kaymakamlığı ziyaret ederek başladı.

Bozova Hükümet Konağında nikah işlemlerini yapan bir çifte rastlayan Vali Erin, genç çifte altın takarak ömür boyu mutluluk diledi. Nüfus işlemleri için bekleyen bir aile ile sohbet eden  Erin, çocuklara oyuncak dağıttı.

Bozova Kaymakamı Zekeriya Göker ile makamında bir süre görüşen Vali Erin, ilçede yürütülen çalışmalar ve uygulanan projeler hakkında bilgi aldı.

Vali Erin, ziyaretin ardından Bozova Belediyesi Öğrenci Eğitim Merkezinde öğrencilerle görüştü. Lise mezunu gençleri en üst sayıda üniversiteye yerleştirmek için tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Erin, şöyle konuştu:

“Geçen yıl Bozova’dan 80’den fazla gencimizi üniversiteye gönderdik. Bu sayıyı bu yıl 200’ün üzerine çıkarmamız gerekiyor. Bunu başarmanın bazı koşuları var, düzenli, disiplinli, kararlı çalışarak bunu yapabilirsiniz. Zamanı kullanmayı iyi bilir, öğretmenlerinizin tavsiyelerine uyarsanız bunu başaramamak için hiçbir sebep yok.’’

Bozova Belediyesi tarafından temin edilen üniversiteye hazırlık materyallerini de öğrencilere dağıtan Vali Erin, buradaki temaslarının ardından Bozova ÇATOM, Bozova Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, burada yürütülen çalışmaları inceleyip, kursiyerlerle sohbet etti.

Gençlik Merkezindeki sportif kurslara devam eden öğrencilerin Türkiye 5’inciliği elde ettiği kupalarını takdim ettikleri Vali Erin, öğrencilere başarılar dileyerek eşofman takımı hediye etti.

Vali Erin, gençlik merkezinde spor, müzik ve resim kurslarını ziyaret etti, buradaki temaslarının ardından Bozova ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″