Vali Aykut Pekmez’in Eşi Yeşim Pekmez’den Şehit Annesine “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Ziyareti

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 1995 yılında Van Erciş’te şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Cem Özgül’ün annesi Hatice Özgül’ü ziyaret etti.

Vali Aykut Pekmez’in Eşi Yeşim Pekmez’den Şehit Annesine  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Ziyareti
Vali Aykut Pekmez’in Eşi Yeşim Pekmez’den Şehit Annesine  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Ziyareti
Bu içerik 238 kez okundu.

Gerçekleşen ziyarette Vali Aykut Pekmez’in eşi yeşim Pekmez’e Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun eşi Fulya Kutlu ve İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un eşi Ünzile Atasoy eşlik etti.

Ziyarette, Şehit Cem Özgül’ün annesi Hatice Özgül ile bir süre sohbet eden Yeşim Pekmez, şehidin annesine bir buket çiçek ile üzerinde Şehit Cem Özgül’ün fotoğrafının bulunduğu Ay Yıldızlı bir tablo armağan etti.

Yeşim Pekmez, burada yaptığı konuşmasında, vatan, millet ve mukaddesat uğruna şehadete erişen kahraman şehitlerin herkesin gönlünde müstesna bir yeri olduğunu vurgulayarak, ''Onların bizlere emaneti olan anne ve eşleri de bizler için önemli bir yere sahiptir. Amacımız 8 Mart Dünya Kadınlar gününde onları yalnız bırakmamak, sorunlarını dinlemek, yanlarında olmaktır. Bu vesile ile fedakârlığın timsali olan kahraman şehitlerimizin kıymetli anneleri ve eşlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum”dedi. 

Şehit Cem Özgül’ün annesi Hatice Özgül ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yeşim Pekmez ve protokol eşlerine teşekkür etti. 

Şehit annesini ziyaretinin ardından Yeşim Pekmez ve beraberindeki heyet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün evde bakım hizmetinden yararlanan otistik engelli Ecrin Tuba Şahin’in fedakar annesi Gülten Şahin’i evinde ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500