Protokol Eşleri’nden Emekçi Kadınlara Ziyaret

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Adıyaman Organize Sanayi Bölgesindeki tekstil işletmelerinde çalışan emekçi kadınları ziyaret etti.

Protokol Eşleri’nden Emekçi Kadınlara Ziyaret
Protokol Eşleri’nden Emekçi Kadınlara Ziyaret
Bu içerik 355 kez okundu.

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez beraberinde, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun eşi Fulya Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un eşi Ünzile Atasoy ve İl Emniyet Müdürü Metin Alper’in eşi Kezban Alper’le OSB’de faaliyet gösteren DEMKA Tekstil’de çalışan emekçi kadınları ziyaret etti.

Pekmez, kadınlarla sohbet ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayıp,  kadın işçilere kırmızı karanfil takdim etti.

İşletmeyi gezerek çalışan kadınlarla tek tek sohbet eden Yeşim Pekmez, burada yaptığı konuşmasında, anadolu kadınının dünyanın en fedakar kadını olduğunu söyledi.

Pekmez, konuşmasına şöyle devam etti:

''Kadınlarımız ailesinin geçimine yardımcı olmak amacıyla alın teri ve emeğiyle bazen anne, bazen işçidir. Kadınlarımız ne kadar güçlü olursa ülkemiz de o kadar güçlü olur. Kadınlarımız sadece üretimde değil, yaşamın her alanında varlar. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız ve annelerimiz daima özverinin, sevginin ve yetiştirdikleri nesillerle zengin medeniyetimizin oluşum kaynağı olmuşlardır. Alın teriyle, emeğiyle yaşamını devam ettiren ve mücadele eden bütün kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum.''

 Yeşim Pekmez ve beraberindeki heyet, Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerde çalışan kadınları ziyaretlerinin ardından Altınşehir Mahallesine geçerek aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla eşiyle birlikte Fırıncılık yapan Fatma Göçer’i ziyaret ederek, karanfil takdim etti. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″