Başkan Özşahin:″Maliye Çalışanlarının Alın Terinin, Emeğinin Karşılığını İstiyoruz″ - Videolu Haber

Vergi Haftası dolayısıyla açıklamada bulunan Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin,"görevleri ifa eden Hazine Ve Maliye Bakanlığı’ndaki kamu görevlileri Vergi Haftası’nı maalesef ağız tadıyla kutlayamamaktadır. Çünkü uğradıkları hak kayıpları, verilmeyen hakları, bozulan çalışma barışı buna engel olmaktadır."dedi.

Başkan Özşahin:″Maliye Çalışanlarının Alın Terinin, Emeğinin Karşılığını İstiyoruz″ - Videolu Haber
Başkan Özşahin:″Maliye Çalışanlarının Alın Terinin, Emeğinin Karşılığını İstiyoruz″ - Videolu Haber
Bu içerik 285 kez okundu.

Her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlandığını belirten Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin,"Bilindiği gibi, her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülkemiz gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturan vergileri toplama, devlet bütçesi ve uygulamasını kontrol etme iş ve işlemlerini Hazine Ve Maliye Bakanlığı çalışanları tarafından yapılmaktadır. Ülkemiz ve milletimiz için bu kadar önemli görevleri ifa eden Hazine Ve Maliye Bakanlığı’ndaki kamu görevlileri Vergi Haftası’nı maalesef ağız tadıyla kutlayamamaktadır. Çünkü uğradıkları hak kayıpları, verilmeyen hakları, bozulan çalışma barışı buna engel olmaktadır. Büro Memur-Sen olarak kimseden haksız bir uygulama, haksız bir kazanç istemiyoruz. Maliye çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istiyoruz. Maliye çalışanlarına yapılan adaletsizliğin, haksız uygulamaların giderilmesini istiyoruz. Hazine Ve Maliye Bakanlığı çalışanları için Şubat/2012 tarihinden bu güne kadar Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Özel Sınavı yapılmamaktadır. Eski Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’ın Kurum içi özel uzmanlık sınavının açılacağına dair  gerek  basına yaptığı açıklama ile söz vermesi ve gerekse  verilen bu sözü  attığı twitte; 'Bakanlığımız ile Gelir İdaresi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personelimiz için kurum içi uzmanlık sınavı açıyoruz. Sınavda başarılı olanlar Bakanlıkta Defterdarlık Uzmanı, Gelir İdaresi Başkanlığında ise Gelir Uzmanı kadrolarına atanacak.'  sözünü hatırlatıyoruz. Devlette devamlılık esastır ve bundan dolayı eski Maliye Bakanımızın verdiği Kurum İçi Özel Uzmanlık Sınavı sözünün Hazine Ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak tarafından yerine getirilmesini ve Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı özel sınavlarının en kısa sürede  açılmasını istiyoruz."dedi.

-"KAMU GÖREVLİLERİMİZE FAZLA MESAİ ÜCRETİ YÜZDE YÜZ ORANINDA ÖDENMELİ"
Fazla mesai yapan kamu görevlilerinin ödemeleri yüzde yüz olarak ödenmesi gerektiğini belirten Özşahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Tüm birimlerde fazla mesai yapan kamu görevlilerimize fazla mesai ücreti yüzde yüz oranında ödenmeli, Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personele görevde yükselme sınavı açılmalı ve bu kadroda çalışanlara ek gösterge verilmelidir, Şoför kadrosunda çalışan personele veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu sınavsız verilmeli, Hazine  ve Maliye Bakanlığında Mali Hizmetler Sınıfı oluşturularak, genel müdürden yardımcı hizmetliye kadar tüm personelin ek göstergeleri yeniden düzenlemeli ve 3600 Ek Göstergenin kamuda görev yapan dört meslek gurubuna değil, bütün kamuda çalışan personeli kapsamasını istiyoruz. Hazine Ve Maliye Bakanlığı çalışanlarının yüzde doksanı lisans mezunu olup, işe girerken KPSS (A) gurubundan sınava tabii tutulmaktadırlar. Dolayısıyla hem 3600 ek göstergenin verilmesini, hemde merkez taşra uzmanı ayrımının kaldırılmasını iş barışının sağlanmasını yetkililerimizden talep ediyoruz.Büro Memur-Sen olarak bu duygu ve düşüncelerle Vergi Haftasını kutluyor, Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışanları lehine olumlu adımlar atılacağını ümit ediyoruz."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″