Kahta’da 400 Ailenin Tapu Sevinci

Adıyaman’ın Kahta ilçesinin Cumhuriyet Mahallede ikamet eden yaklaşık 400 aile 40 yıl sonra evlerinin tapusunu almanın sevincini yaşıyor.

Kahta’da 400 Ailenin Tapu Sevinci
Kahta’da 400 Ailenin Tapu Sevinci
Bu içerik 185 kez okundu.

Kahta’nın ilçe merkezindeki Cumhuriyet Mahallesinde 40 yıldan beri tapusuz evlerde oturan 400 aile mahalle muhtarının çabası sonucu tapularını almanın sevincini yaşıyor. Mahalle Muhtarı M.Ali Atıcı, Mahalle sakinlerinden Fahri Şahin ile birlikte resmi makamlara başvurarak mahalledeki evlerin tapusuz olduğunu ve tapularının nasıl alınacağını araştırıp öğrendi. Muhtar Atıcı, gelişmeleri şöyle anlattı:

“ Mahallemin 1 caddesi ve 8 sokağında bulunan yaklaşık 400 hanenin tamamının tapusu yok. Girişimlerde bulunduk. Kanunu engellerin ortadan kaldırıldığının öğrendik. Mahalleye gelip vatandaşların müracaat etmelerini söyledik. Vatandaşlar gerekli evrakları tamamlayıp evlerinin tapusunu almaya başladı. Kısa sürede 400 ailenin tamamı tapularına kavuşmuş olacaklar.”

Mahalle sakinlerinden Fahri Şahin ise, “ Babam zamanında bu mahallede bir arsa almış. Arsa üzerinde tapusuz bir ev yapmış. Bulunduğumuz sokağın bütün evleri müşterek arazi olarak tapuda tescil olduğundan hiç kimse tapu alamıyordu. Muhtarımızın girişimleri ile sorun hal oldu. Ben tapumu aldım. Benimle beraber 70 kişi tapusunu aldı. Diğer komşularımız da yakında tapularını alacak. Çok çok sevinçliyiz “ dedi.

Cumhuriyet Mahallesinin Şeyhbaba Caddesi ile 1037, 1038, 1039, 1040, 1041, 1042, 1043, ve 1044 nolu sokaktaki evlerin tamamının tapuları yok. Tapusuz evlerde oturan vatandaşlar yıllardan beri evleri ile ilgili su, elektrik, doğalgaz gibi hizmetlerden yararlanmada büyük sorunlar yaşıyor. Yetkililerden alınan bilgilere göre kısa sürede mahallenin tümünün tapularını alacakları öğrenildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″