İYİ Parti İl Başkanı Doğan:“Başkan Adayımız Kırmızı’yı Tercih Ederek Ne Kadar Doğru Bir Tercih Yaptığımızı Görebiliyoruz - Videolu Haber

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, İYİ Parti’nin bir başka partinin adayını desteklediği şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanı Doğan:“Başkan Adayımız Kırmızı’yı Tercih Ederek Ne Kadar Doğru Bir Tercih Yaptığımızı Görebiliyoruz - Videolu Haber
İYİ Parti İl Başkanı Doğan:“Başkan Adayımız Kırmızı’yı Tercih Ederek Ne Kadar Doğru Bir Tercih Yaptığımızı Görebiliyoruz - Videolu Haber
Bu içerik 219 kez okundu.

Doğan, bazı gazetelerde ve haber sitelerinde bir başka partinin adayının İYİ Parti tarafından desteklendiğine ilişkin bir takım doğru olmayan, aldatıcı haberler yapıldığını söyledi.
-“BAŞKAN ADAYIMIZ KIRMIZI’YI TERCİH EDEREK NE KADAR DOĞRU BİR TERCİH YAPTIĞIMIZI GÖREBİLİYORUZ”
Haber yapanlara herhangi gibi bir sitemde bulunmadığını belirten Doğan, ”Ama bizim 1.5 aydır bir çalışmamız var. Bu haberi yapan ilgili muhabirden ziyade beyan eden arkadaşımızın hangi yetkiyle yaptığını çok fazlada bilmiyorum. Değerli arkadaşlar bir kültür derneği başkanı olmak, siyasi partiler adına hüküm vermek veya konuşmayı kendine haklı kılmaz. Arkadaşımızın verdiği beyan tamamen gerçek dışıdır.” ifadelerini kullandı.
 “Bizim İYİ Parti olarak ilk günden itibaren Saadet Partisi'nde aday olan Faruk beyin kamuoyunda tutmayacağını, oy alamayacağını, bu sebepten dolayı doğru bir tercih olmayacağı şeklinde beyanlarımız mevcuttur.” diyen Doğan şöyle devam etti:
“Gelinen süreçte görüyoruz ki; bizi çok haklı çıkarttı. Yaklaşık 1.5 ay önce adayımız Abdulkadir Kırmızı olarak beyan etmiştik. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Allah'a şükürler olsun kamuoyunda vatandaşlarımızla bire bir görüşmemizde, kamuoyu araştırmalarında, Abdulkadir Kırmızı'yı İYİ Parti'den aday yaparak ne kadar haklı bir tercih davranış gösterdiğimizi tekrar görebiliyoruz. Belediyecilik farklı bir şey. Bunun okulu yoktur. Ancak yaparak öğrenilebilen bir şey. Abdulkadir Kırmızı, 10 yıl Adıyaman'da belediye başkanlığı yapmış, yaptığı eserlerle yaptığı hizmetleri hala anılan durumda. Bu durumlar görülürken bir başka adayın yanına gitmemiz, bir başka aday çıkartma peşinde olmamız çok doğru olmazdı. Biz doğru olanı yaptık. Abdulkadir Kırmızı'yı tercih ederek ne kadar haklı bir davranışta bulunduğumuzu kamuoyuna bize verdiği tepkiyle anlayabiliyoruz.”
-“YEREL İDARELERDE TECRÜBE GEREKİR”
Abdulkadir Kırmızı’nın tecrübeli olduğunu, projelerini artarda açıkladığını vurgulayan Doğan şunları kaydetti:
“Yerel idareler farklı bir şeydir. Biz yerel idarecileri, yani muhtarı seçerken, belediye başkanını, il genel meclis üyelerini seçerken, Ankara'ya kimseyi göndermiyoruz. Türkiye'yi yönettirmiyoruz, Türkiye'yi yönetmek başka bir şey. Seçimler 24 Haziran'da oldu, vatandaşımız kararını verdi. İlgili partiye verdikleri oy oranıyla milletvekillerini gönderdiler. Ama bugün yerelde bizi yöneteceklere ilişkin seçim var. Biz bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda da yerel idarelerde tecrübe gerekir. İşe aşık olmak gerekir, işi bilir olmak gerekir, proje adamı olmak gerekir. Bakın Abdulkadir Kırmızı, önceden hazırlıklı olduğu için projeleri art arda açıkladı. Yeni projelerimizi açıklayacağız önümüzdeki süreçte demek tecrübeli olmak böyle bir şey gerektirir. Seçim süreci çok karşılıklı iyi niyet, çok çalışmayı gerektiren bir süreç bu süreçte seçilen bize hizmet edecek.” 
-“BELEDİYECİLİĞİN OKULU YOKTUR”
“Belediyeciliğin okulu yoktur, çalışarak öğrenileceği için 5 yılda ancak belediyeyi tanıyacak. O yüzden tecrübesi ispatlanmış, bu konuda son derece başarılı bulduğumuz, Allah nasip eder seçilirse ‘nerede kalmıştık’ deyip başlayacağız. Personeli tanıyor, kimin ne iş yapacağını biliyor, hangi birimin ne iş ile iştigal edeceğini biliyor. Adıyaman'ın gerecekte ihtiyaçlarını biliyor, bununla ilgili çevreleri biliyor. Daha önce söylediğimiz gibi biz Adıyaman'da yerel idarecileri seçeceğimize göre, parti falan değil, kim daha iyi yönetir anlayışı var diyerek yola çıktık. Geldiğimiz noktada aldığımız kararla kamuoyundaki aldığımız tepkilerle ortaya koyuyor. Vatandaşımız gidip 31 Mart'ta oy verirken Adıyaman'ın son 15 yılda geldiği noktayı görüyor. Çevre illerle muhakkak kıyaslayacak, trafiğin sabah ve akşam saatlerinde nasıl tıkandığını görecek. Arabamızla şehre inmemek için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi görecek. Bir otopark görmek için 40 sokağa girdiğimizi görecek insanlarımız. Sosyal tesisle hiç bir şeyle tanışmadığını görecek. Eğer İl Özel İdaresi olarak Beşpınar Projesini yapmamış olsaydık bugün vatandaşımızın gidecek, piknik yapacak bir alanı bile yoktu. 15 yıl önce çizdirilen, yaptırılan hemen batı tarafında çay boyunca 400 dönümlük proje bugün hayata geçirilmiş olsaydı bugün vatandaşımızın böyle bir derdi olmazdı. Orayı kamulaştıran Abdulkadir Kırmızı ve o zamanki ekibidir. Bunu hiç kimse inkar etmiyor. Zaten bu sebepten dolayıdır ki; bu süreçte yapılabilecek en doğru şey, partilerden ziyade kim iyi yapar bunu tespit etmektir. Kim proje adamıdır? Kim hazırlıklıdır? Kim belediyeciliği iyi biliyordur? Kim yerel idareciliği iyi biliyordur? Bunları tespit eden vatandaşımız oyunu ona verecektir.”

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500