Hz. Safvan b. Muattal Platformu Vali Aykut Pekmez’i Ziyaret Etti

Adıyaman’da bulunan gönüllü teşekküllerin bir araya gelerek oluşturduğu Hz. Safvan b. Muattal Platformu temsilcileri Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’i ziyaret ederek amaçları ve çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Hz. Safvan b. Muattal Platformu Vali Aykut Pekmez’i Ziyaret Etti
Hz. Safvan b. Muattal Platformu Vali Aykut Pekmez’i Ziyaret Etti
Bu içerik 224 kez okundu.

Ziyarette kuruluş amaçları ve çalışma programları hakkında bilgiler veren platform üyeleri, Türkiye’de resmi olarak bilinen iki sahabeden biri olan Hz. Safvan b. Muattal’ın Adıyaman topraklarında medfun olduğunu ifade ederek maksatlarının Hz. Safvan’ın temsil ettiği ulvi değerleri ve manevi iklimini mümkün olduğunca bütün gönüllere ulaştırmak olduğunu ifade ederek şunları söylediler:
“Adıyaman’da faaliyet gösteren, inancımızın ve medeniyetimizin öngördüğü iyi insanı ve güzel şehiri, inşa ve ihya etme noktasında çalışmalar yapan gönüllü teşekküller olarak; hakkında nazil olan ayetlerle aklanmış ve Hz. Peygamber Efendimiz (sav)’in övgüsüne mazhar olmuş Hz. Safvan b. Muattal’ın tanınıp bilinirliğini arttırmak ve yaymak için bir araya gelmiş bulunuyoruz.Tek konumuz, tek gündemimiz ve tek çalışma alanımız budur. Bu konuda ilgili bütün kurum ve kuruluşlarla diyalog ve işbirliğine girerek Hz. Safvan’ın temsil ettiği ulvi değerlerin Adıyaman’dan başlayarak bütün ülkemizde tanınmasını hedefliyoruz.
Bu maksatla ilk olarak sayın valimizi ziyaret ederek hedeflerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgiler arz ettik. Devamında Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Üniversitesi başta olmak üzere ilgili kurumları da ziyaret ederek gerekli zeminin sağlanması için paylaşımlarda bulunacağız.
Yıl içine yayılacak faaliyetlerin yanı sıra, geleneksel hale gelecek programlar tertiplenmesini öngörüyoruz. Öğrencilerin okul seviyelerine göre kitapçıklar, kısa filimler, akademik çalışmalar, yarışma, sempozyum, panel ve konferans gibi çalışmalarla birlikte Hz. Safvan’ın bilinmesinde büyük etkisi olacağını düşündüğümüz Adıyaman Üniversitesinin adının da Adıyaman Safvan Üniversitesi olarak değiştirilmesi konusunda kampanya çalışmaları planlıyoruz. İlgili bakanlıklarla irtibata geçilerek gezi, tur ve proje çalışmaları içerisine alınmasını sağlama, Hz. Safvan’ın bulunduğu mekânda bir gençlik kampının tanzimi gibi daha birçok güzel ve yararlı taleplerimiz olacaktır. Bugüne kadar yapılan güzel çalışmaları destekliyoruz. İstiyoruz ki el birliği, güç birliği ve gönül birliği ile bunu daha zenginleştirelim ve toplumumuzun bütün kesimlerine ulaştıralım. Maksadımız tamamen Allah rızasıdır. Memleketimizde bulunan herkesin, her kurumun bu çalışmaların içerisinde yer almasını ümit ediyoruz. Önümüzdeki süreçte detaylı bilgileri kamuoyu ilke paylaşmayı planlıyoruz. Bizleri kabul ederek, hayırlı konularda desteklerini ifade eden Sayın Valimiz Aykut Pekmez’e teşekkürlerimizi ifade ediyoruz. Platformumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Valimiz Aykut Pekmez çalışmalarımızda başarılar diledi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″