23 Yıllık Emeğini Sergiliyor - Videolu Haber

Adıyaman'da 23 yıllık cep telefoncu olan Güven Aktaş, 23 yıldır biriktirdiği cep telefonları sergi haline getirerek işyerinden sergiliyor.

23 Yıllık Emeğini Sergiliyor - Videolu Haber
23 Yıllık Emeğini Sergiliyor - Videolu Haber
Bu içerik 303 kez okundu.

Hastane Caddesi üzerinde 23 yıldır cep telefon satıcılığı yapan Güven Aktaş, 23 yıl boyunca çıkan telefonları toplayarak işyerinde sergiliyor.
Adıyaman'ın ilk cep telefoncularından birisi olduğunu ve kendince cep telefon koleksiyonu yaptığını belirten Aktaş,"Adıyaman'ın il cep telefonculardan biriyim kendimce bir koleksiyon yaptım saklıyorum 22 yıllık emeğimiz. Hepsi eski telefonlar. Çoğu artık tarihi esere girdi girmek üzere kimsede bu koleksiyon yok sanırım. Bu kadar geniş çaplı yok sanırım. İlk telefonlardan olan var. Çok eski bir telefon tüm modellerin ilk çıkardığı telefonlar var. Almak isteyen çok aşırı derecede oluyor. Çok taliplisi var ama satmıyorum. İlla sat diyen çok oluyor. Bir telefon var masala çok özeldir çok isteyen oluyor Bunlara çok güzel paralar teklif ettiler ama satmıyorum. Hiç birini şuan satma niyeyim yok. Yüzde 70'i çalışıyor çalışmayanlarda bataryası bulunuyor. Bataryaları ölmüş artık bataryaları üretilmiyor. İçini söküyoruz bataryalarını söküyoruz bir şekilde çalıştırıyoruz ama zamanla bataryaları ölüyor. Bunların çoğunu özel dizdim hepsi çalışıyor hiçbir sıkıntı yok. Fiyat biçemiyorum insan emeğine fiyat biçemez. 22 yıllık bir emek var insan emeğine fiyat biçemez. Ona fiyat biçmek olmaz yani onun için ben hiç fiyat düşünmüyorum. Çok isteyen var çok fiyat teklif eden var. İlla bize hediye et illa bize sat hem para karşılığı isteyen var hemde hediye olarak isteyen var. Ama hiçbir şekilde satmayı düşünmüyorum. Satmıyorum." dedi.
İşyerine gelen müşterilerin ilgisini çeken cep telefonlarını ise çok ısrar edilmesine rağmen satmadığını belirten Aktaş, cep telefonu biriktirmeye devam edeceğini söyledi.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″