Yazarlar ″Okuma Bilgilenme″Toplantısı Düzenlendi

Adıyamanlılar Net yazarları tarafından “Okumak Nedir ve Kütüphanelerin Okuma Alışkanlığına Katkısı Ne Olmalıdır” konulu bilgilenme toplantısı düzenlendi.

Yazarlar ″Okuma Bilgilenme″Toplantısı Düzenlendi
Yazarlar ″Okuma Bilgilenme″Toplantısı Düzenlendi
Bu içerik 153 kez okundu.

Adıyamanlılar Net yazarları tarafından İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen toplantıya Adıyamanlılar Net Yazarları, Celal Tırpan, Mithat Solgun, Ebubekir Aytekin, Sinan Temel, Erkan Demirel, Ali Yılmaz, Kerim Baydak, Yakup İliter, Baykan Sarıkaya, Abdurrahman Akçal, Nazan Taştan Yapıcı, Şükrü Uysal, Mustafa Işıldak, Recep Emer, Fatma Ulubey, Haci Efendi Yaşar, Adıyamanlılar Net Genel Yayın Yönetmeni Yunus Yaşar ve Adıyaman İl Halk Kütüphanesi Müdürü Filiz Karabulut, Kütüphane Müdür Yardımcısı Mehmet Aslan, kütüphane çalışanları katıldılar.
“Okumak Nedir ve Kütüphanelerin Okuma Alışkanlığına Katkısı Ne Olmalıdır” konulu toplantıda Adıyaman’da okuma kültürü ele alındı.
Düzenlenen programda yazarlar söz alarak  okuma hakkında bilgilerini paylaştı.
 Adıyaman İl Halk Kütüphanesi Müdürü Filiz Karabulut şunları kaydetti:

“Adıyamanlılar Net Haber Sitesi yazarlarıyla kütüphanemizde bir araya geldik. 'Okumak nedir ve kütüphanelerin okuma alışkanlığına katkısı ne olmalıdır' başlıklı konumuzu yazarlarımızla tartıştık. Kendi hayatlarından yol göstericiliğe açılan bir gidişatta bizde kendi yönümüzü bulmaya çalıştık. Teşekkürler, katkı sunan bu önemli değerlerimize. Okuma-yazma alışkanlıklarını nasıl edindiklerini ve esin kaynaklarını anlatan yazarlar, okumayla ilgili birbirinden ilginç anılarını samimi bir şekilde anlattılar. Toplumun bütün eğitim- öğretim faaliyetlerinin sadece okullarda verilen biçimsel eğitimle sınırlı kalmayıp dolayısıyla eğitim kurumlarının dışında eğitim sağlayıcılarına da ihtiyaç duyulduğunun tespiti yapılmalıdır. Bu noktada Kütüphanelere büyük bir görev düştüğü gibi günümüzde bilgiye erişimin çok kolay sağlanabildiği internet yazarlarına da ihtiyaç duyuluyor." 
Programa katılanların Kütüphanenin fiziki yetersizliğini dile getirirken Adıyaman’a yakışır bir Kütüphane binasının bir an önce yapılması için yetkililere serzenişte bulundular.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″