Gayrimenkul Danışmanı Pektaş:″Yeni Yasayla Ayakçı Emlakçılardan Kurtulacağız″ - Videolu Haber

Gayrimenkul Danışmanı Nurullah Pektaş, vatandaşları uyararak, ayakçı emlakcılara karşı dikkatli olmalarını istedi. Ev almak isteyen vatandaşları ise tam zamanı olduğunu söyleyerek uyardı.

Gayrimenkul Danışmanı Pektaş:″Yeni Yasayla Ayakçı Emlakçılardan Kurtulacağız″ - Videolu Haber
Gayrimenkul Danışmanı Pektaş:″Yeni Yasayla Ayakçı Emlakçılardan Kurtulacağız″ - Videolu Haber
Bu içerik 158 kez okundu.

Gayrimenkul almak isteyen vatandaşları ayakçı emlakcılar konusunda uyaran ve ev almak isteyen vatandaşların ellerini çabuk tutulmalarını belirten Adıyaman'da Ticaret Bakanlığı tarafından ilk yetki belgesine sahip Gayrimenkul Danışmanı Nurullah Pektaş,gayrimenkul alırken insanların güvenilir emlakçılara özen göstermesi gerekmektiğini söyledi.

Yeni yönetmenliğe uygun taşıma sicil belgesi olmasına dikkat edilmesi uyarında bulunan Pektaş, şöyle devam etti:

"Vatandaşların ayakçı emlakçılardan kurtulmak gerekiyor. Nunu da vatandaşlarımız biliyor zaten. İnşallah bu yeni yasayla bu ayakçı emlakçılardan kurtulacağız. Biz emlakçı ve gayrimenkul firması olarak büyük firmalar ile çalışmalarını öneriyoruz. Biliyorsunuz geçenlerde İstanbul Kartal'da 8 katlı bina yıkıldı, çöktü komple. Ölü olduğunu öğrendik. Buradan vefat eden halkımıza başsağlığı diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Benim isteğim bu ekonomik krizi atlatacağız inşallah. Türkiye daha güzel yerlere gelecek inşallah. Konut kredileri düşerse çok iyi olacağını düşünüyorum. Emlak piyasasının açılaşacağını düşüyorum. Şu anda yatırım yapmanın tam zamanı. Vatandaşımız bizim gibi belki düşünmüyor ama bankaya parasını yatıyor. İşte şu kadar para alıyor, bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Hiçbir zaman emlak mülk ölmez bu hiçbir zaman ölmemiştir bundan sonrada ölmeyecektir. Ekonomik gelişme bundan sonraki aylarda çok daha iyi olacağını düşüyorum."
-"KONUT KREDİLERİ DÜŞERSE SATIŞ PATLAMASI OLUR"
Konut kredilerinin düşmesi durumunda satış patlaması yaşanacağını belirten Pektaş,"Kredi ise bazı firmalar baya bir indirim yaptı. Belli başlı inşaat firmaları bu yeterli olmuyor devlet konut kredilerinde biraz daha esnetirse konut kredilerini düşerse vatandaşlar şuanda ev almak için mülk almak için yatırım yapmak için gerçekten tetikteler paraları bir köşede eğer konut kredileri düşerse satış patlaması olur diye düşünüyorum." şeklinde konuştu
-"VATANDAŞLAR KİRANIN YÜKSEK OLDUĞUNDAN ŞİKAYETÇİ"
Vatandaşların kira maliyetinden şikayetçi olduklarını aktaran Pektaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Şuanda en çok nelere yatırım yapılıyor 3 artı 1 dairelerde revaş var 2 artı 1 dairelerde var eskisi gibi büyük evleri pek göremiyoruz. Bunu büyük firmalarda da görüyoruz. Vatandaşlar kiranın yüksek olduğundan şikayetçi bizde bundan rahatsız oluyoruz. Kiralar yüksek eğer konut almak isteyen vatandaşlarımız eğer düşünüyorsa talepleri varsa bizlere uğrasınlar elimizde uygun dairelerimiz var şuanda aldınız aldınız ileride zaten inşaat maliyetleri yüksek maliyetler daha da yükselecek alınmaz hala gelirse iyi olmayacağını düşüyorum şuan ev almanın tam zamanı tavsiye ederim. Kesinlikle çekinmesinler uygun alırlar daireleri tavsiye ederim. Vatandaşların bilinen emlakçılara gitmelerini Ticaret Bakanlığının yetki verdiği belgesi olan emkalçılara gitmesi piyasada bulunan ayakçı emlakçılardan uzak durması yarın öbürsü gün bir sıkıntı çıktığı zaman muhatap olacak kişiyi bulamıyorlar bulamayınca vatandaş elindeki avucundaki parayı ayakçı emlakçılara kaptırıyor."  

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″