Başkan Özdemir, Gençlerle Buluştu, Vaatlerini Açıkladı

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, gençlerle buluştu. Gençlere yönelik vaatlerin bir kısmını açıkladı.

Başkan Özdemir, Gençlerle Buluştu, Vaatlerini Açıkladı
Başkan Özdemir, Gençlerle Buluştu, Vaatlerini Açıkladı
Bu içerik 188 kez okundu.

Yoğun katılımla gerçekleşen buluşmaya Başkan Özdemir gençlere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.Başkan Özdemir konuşmasında şunları söyledi:
"Bizler de sizler için çabalıyoruz. Sizlere daha güzel,daha huzurlu bir Gölbaşı bırakmak için çabalıyoruz. Sizlere daha huzurlu, daha medeni, daha iyi yaşanılabilir Türkiye bırakmak için çabalıyoruz.Rabbim şahittir ki başka hiçbir kaygımız yoktur.Bilhassa gençlerimiz için birçok düşüncelerimiz var. Bunlardan bir kaçını özet olarak sizlerle paylaşacağım. 

-"GENÇLİK MERKEZİNİ PROGRAMA ALDIK"
"İlçemizde, içerisinde kütüphanesi bulunan, spor salonu bulunan, sinema salonu bulunan, müzik ve bilgisayar odası, dinlenme odaları, kafeteryaları bulunan bir Gençlik Merkezi’ni programa aldırdık. Meslek Yüksekokulu’nun karşısına açılacak. İnşallah önümüzdeki yaz inşaatı başlayacak. Gölbaşı Gölü Çevre Düzenleme Projesini başlattık. Çoğunuz mutlaka gördünüz oraları.Amacımız Allah’ın bize bir lütfü olan sadece Gölbaşılıların değil sadece Adıyaman ilinin değil Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin mesire alanı haline getirmektir. Bu yıl da çok hızlı bir çalışmamız oldu.Birinci etap projemizin yüzde 95’ni bitirdik. Değerli gençler, buranın içerisinde sizlere yönelik de bir çok tesis bulunacak. Göl kenarında,1.etabın sonlarında otomobil sineması olacak. Arabanızın içerisine oturup, kulaklığınızı takıp önünüzdeki kocaman perdede sinema seyredebileceksiniz. Bunu vaat ediyoruz, önümüzdeki yaz içerisinde bitirip sizlerin hizmetine sunacağız. Bu bölgede olmayan bir projedir bu."

-"TÜM İLÇEDE BEDAVA İNTERNET KULLANIMI SAĞLAYACAĞIZ"
"İkinci projemiz: Tüm ilçede bedava internet kullanımını sağlayacağız. Nasıl sağlayacağız. Değerli genç kardeşlerim, Gölbaşı’nı öncelikle akıllı kent yapma projemiz var. Akıllı aydınlatma projemiz olacak. Bu sistemde bir caddede ne kadar kalabalık varsa sokak lambaları o kadar aydınlık olacak. Cadde boş ise aydınlığı kısacak, enerji tasarrufu yapacak. Bunun için her direkte bir tane cihaz olacak, bu modem cihazı aynı zamanda sizlerin evinde sokakta, parklarda bedava internet kullanmanızı sağlayacaktır. Üçüncü projemiz: Göl üzerinde tur tekneleri, deniz bisikletleri olacak. Gelen misafirlerinizi böylelikle işte ben böyle Gölbaşılıyım diyerek koltuklarınızı kabarta kabarta gezdireceksiniz. Yine göl etrafında gençlere yönelik kafeler, lokantalar, spor alanları olacak. Havalar düzelir düzelmez bunları hemen kullanabileceksiniz. Alt yapıları oluşturuldu. Ayrıca göl kenarındaki proje içerisinde kitap kafeler, kafeteryalar ve skatepark da bulunacak,çünkü gençlerimiz yeniliğe açık.
İstasyonda korumada olan binalardan bir tanesi de kitap kafe ve kafeterya olacak.Göl kenarında yapılan tüm bu işlerde yüzlerce gencimiz kendisine iş bulma imkanı sağlayacaktır."

-"İLÇEYİ GENÇLERLE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"
"En önemlisi değerli kardeşlerim, Gölbaşı bir huzur beldesi. Gölbaşı’nın kötü niyetli ellere geçmesine izin vermeyeceksiniz,bundan eminim. Bunun içindir ki bizim en çok dikkat ettiğimiz yönetimimizde Gölbaşı’nı Türkiye’nin en huzurlu beldesi haline getirmektir. Bunu da başardık, sizlerle beraber başardık. Bu huzuru kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. Gölbaşı’nda huzur inşallah aratarak korunacaktır. Gölbaşıspor biraz sahipsiz kalmıştı.Biz onu Gölbaşı Belediye Spor Kulübü olarak değiştirdik. Bu kulüpte çeşitli spor dallarını barındırmaya gücümüz yettiği kadar koruyup kollamaya çalıştık. Gölbaşı Belediye Spor Kulübüne elektronik spor dalını da ekleyip sizlerin PUBG (Playerunknown's Battlegrounds) gibi oyunlarda yarışmanızı sağlayacağız.  Sevgili gençler, bunlar bir başlangıç.Yönetimde biz gençlerle hasbıhal edeceğimiz, gençlerin fikrini alacağımız, onların yeni, taze fikirlerini alacağımız komisyonlar olacak. Bundan böyle belediyeyi ilçeyi gençlerle birlikte yöneteceğiz. Bu sözü de sizlere veriyoruz. 
Seçim arefesindeyiz, seçimin sonucu bugünden ilan edecek gibi eminim;ancak biz 15 bin oyla kazanmış gibi içimiz rahat, 1 oya ihtiyacımız var gibi de heyecanımızı koruyacağız. “

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″