Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″

Hayırsever işadamı Ali Erdemoğlu Besnilileri fakülteye sahip çıkmaları yönündeki açıklamarın ardından Besni halkına seslenen Adıyaman Besni İlçe Belediye Başkanı İbrahim Öztürk," Besni’li hemşerilerimizi ilgilendiren bir konu bu konuda öğrencilerimiz, velilerimiz Merinos’un yapmış olduğu bu katkıyı desteklemek gerekiyor."dedi.

Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Bu içerik 855 kez okundu.

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk yaptığı açıklamada, fakülteye destek çağrısında bulundu.

Öztürk,"Besni’de sayın Erdemoğlu ailesinin yaptırmış olduğu fakülte binasının memlekete eğitim hizmetiyle ilgili çalışmalar yapıldı. Ne kadar övünsek azdır. Yaklaşık 40 Milyon civarında maliyeti bulunan bir fakülte binasını Besni’ye kazandırdıkları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bunun yanı sıra fakültenin kuruluş aşaması ve kurulduktan sonra öğrencinin tercihi falan bunların hepsi beraber değerlendirildiğinde işin ilk başlangıç noktasında öğrencinin yetersizliği, tercih edilmemesi bizleri üzdü. Biz rektörlükte yaptığımız görüşmelerde ve inşallah bundan sonra yeniden görüşmelerde bulunacağız. Mevcut onayı çıkmış iki tane bölümün dışında başka bölümlerinde açılması sağlanmak suretiyle bu işi hızlandırmaya yönelik idari ve yerel yönetim yetkilisi olarak gayret ve girişim içerisinde olacağız." dedi.
-"BESNİ’Lİ HEMŞERİLERİMİZİ İLGİLENDİREN BİR KONU"
fakülte binası yapıldıktan sonra ki hareketini sağlamak Besni’lilerin görevi olduğunu hatırlatan Öztürk,"Onun dışında fakültenin dolması, öğrenci tarafından tercih edilmesi birinci derecede Besni’li hemşerilerimizi ilgilendiren bir konu. Bu konuda öğrencilerimiz, velilerimiz Merinos’un yapmış olduğu bu katkıyı desteklemek, sahiplenmek ve daha sonra da buradan mezun olduktan sonra istihdamıyla ilgili bir garantiyi yakalaması için bu konuda bilinçlenmek, etrafı harekete geçirmek, bütün halkı kampanya şeklinde de olsa ayaklandırmak ve sonuç olarak memleketimizin bu fakülte binası yapıldıktan sonra ki hareketini sağlamak Besni’li hemşerilerimin görevi. Biz yerel yönetimler olarak fakülte binasının yolları yapılmış, bize düşen katkılar sağlanmış ama biz bunun dışında da Besni’ye neler yapılacağıyla ilgili özellikle yıllardan beri rahmetli Mehmet Erdemoğlu amcamızın da memlekete yönelik “Adıyaman’a Üniversite, Besni’ye Fakülte” kampanyası doğrultusunda ve vermiş olduğu söz doğrultusunda, büyük bir fakülte ve Türkiye’de örneği az Fakülte binasını memlekete kazandırdılar. Bunun hakkını vermek ve bunun içini doldurmak, bu hareketliliği memlekette oluşturmak, sadece benim ve mülki idarenin değil hepimizin görevi. İş bu aşamadaysa bunu heba etmemek, bunu ölü doğurmamak hepimizi görevidir. Besnili hemşerilerimiz üniversiteye gidecek olan çocuklarımızı, gerek memlekette yaşamaları ve daha rahat eğitim almaları bakımından ve gerekse de memlekette eğitim hizmetlerinin gelişmesi bakımından sahiplik etmemiz gerekmektedir."şeklinde konuştu

Rektör Mustafa Talha Gönüllü ile gerekli görüşmeleri sağladıklarını hatırlatan Öztürk, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Rektörlükle görüşmelerimiz ve başka bölümler açılmasıyla ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir. Gerek dışarıda bulunan Besnili hemşerilerimizin, gerekse de ilçemizde yaşayan Besnili kardeşlerimizin buna sahiplik ederek, önümüzdeki yıl bu herkesin huzursuz olduğu hususu beraber düzeltmek zorundayız. Bizim imkanlarımız,  şartlarımız ve pozisyonlarımız ne olursa olsun önümüzdeki eğitim sezonunda buraya tercih yapılabilmesi için  her türlü gayreti ve kampanyanın içerisinde bulunmayı kendimize bir görev olarak göreceğiz."

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″