Metin Külünk’ten Rektör Gönüllü’ye Ziyaret

AK Parti'de 24., 25. ve 26. dönemde İstanbul milletvekili olarak görev yapan Metin Külünk Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’yü makamında ziyaret etti.

Metin Külünk’ten Rektör Gönüllü’ye Ziyaret
Metin Külünk’ten Rektör Gönüllü’ye Ziyaret
Bu içerik 137 kez okundu.

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) tarafından organize edilen “Yeni Dünya Düzeni ve Gençlik” adlı konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Adıyaman’da bulunan Külünk ve beraberindeki heyet Rektör Gönüllü ile bir araya geldi.

 -“ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ BENİ ÇOK ETKİLEDİ”

Ziyaret öncesinde Adıyaman Üniversitesi Camisi'nde Cuma namazını kılan ve akabinde Minyaman Çarşısı, Adıyaman Evi ve ADYÜ Kale'yi görme imkânı bulan Külünk, makam ziyaretinde ise Rektör Gönüllü’den Adıyaman Üniversitesinin gelişimi hakkında sinevizyon gösterimi eşliğinde bilgiler aldı.

Külünk, Adıyaman Üniversitesinin eğitim-öğretimin yanı sıra fiziki anlamda da önemli bir yol kat ettiğinin altını çizdi.

Külünk,“Adıyaman Üniversitesinden çok etkilendim. Beni en çok şaşırtan Minyaman Çarşısı ve Yaşayan Kültürel Hazine Müzesi oldu.  Tarihimizin hatırlatılması açısından oldukça önemli bir role sahip olan bu yapıları gerek Adıyaman halkıyla gerekse de öğrencilerle buluşturmak büyük önem arz ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

REKTÖR GÖNÜLLÜ: RUHU OLAN BİR ÜNİVERSİTE İNŞA ETTİK

Rektör Gönüllü ise eğitim-öğretim ve fiziki anlamda eksiksiz bir üniversite kurmalarının yanı sıra, ruhu olan bir üniversite inşa etmenin mutluluğunu yaşadıklarının altını çizerek şöyle konuştu:

“Yaşayan ve yaşatan bir üniversite olduk. Eğitim-öğretim ve fiziki donanım anlamında eksiksiz bir üniversite haline geldik. Bununla birlikte ruhu olan bir üniversite olduk. Öğrencilerimizin eğitim-öğretim gördükleri sınıfları, laboratuvarları donattığımız gibi öğrencilerimize ve tüm Adıyaman halkına hizmet veren Adıyaman Üniversitesi Camisi, Minyaman Çarşısı, Adıyaman Evi ve ADYÜ Kale gibi birçok sosyal donatıyı üniversitemize kazandırdık. Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen öğrenci kardeşlerimizi hem kültürel hem de sosyal anlamda iyi yetiştirmek en büyük hedefimiz. Bu kapsamda  özellikle son yıllarda önemli mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum.” 

Ziyaretin ardından Adıyaman Üniversitesi Onur Defteri'ni imzalayan Külünk'e Rektör Gönüllü tarafından Cendere Köprüsü maketi takdim edildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″