CHP'li Tutdere:″Adıyaman İçin Hükümetin Ön Açıcı Tedbirler Alması Gerekiyor″ - Videolu Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere," Ekonomik sıkıntılar OSB'yi vurdu. Yeni yatırımcı gelmediği için oradaki arsalar da boş kalıyor. Özellikle hükümetin ön açıcı tedbirler alması gerekiyor."dedi.

CHP'li Tutdere:″Adıyaman İçin Hükümetin Ön Açıcı Tedbirler Alması Gerekiyor″ - Videolu Haber
CHP'li Tutdere:″Adıyaman İçin Hükümetin Ön Açıcı Tedbirler Alması Gerekiyor″ - Videolu Haber
Bu içerik 126 kez okundu.

Memleketinde seçim çalışmalarına katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere,"Yeni yatırımcı gelmediği için oradaki arsalar da boş kalıyor. İşletmelerde maalesef bir bir kapanmayla karşı karşıya kalıyor. Bunlar hepsi ciddi sorunlar bu sorunların aşılması gerekiyor."dedi.

-"HÜKÜMETİN ÖN AÇICI TEDBİRLER ALMASI GEREKİYOR"
CHP Genel Merkezi tarafından oluşturulan ekonomik masası tarafından yapılan çalışmalarda OSB'de inceleme yaptıklarını ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle yeni yatırımcılar alınmadığı için boş arsalar olduğunu belirten Tutdere,"Geçen günlerde il örgütümüzle birlikte bizim genel merkezin ekonomi masasınız yapmış olduğu görevlendirmeyle birlikte Samsun milletvekilimizle birlikte Organize Sanayi Bölgesini gezdik inceledik. Başkan ve yönetim kurulunu ziyaret ettik. Orada şuanda ekonomik sıkıntılarla devamı niteliğinde ekonomik kriz bizim OSB'yide vurdu. Şuanda yeni yatırımcı alamıyoruz. Yeni yatırımcı gelmediği için oradaki arsalar da boş kalıyor. İşletmelerde maalesef bir bir kapanmayla karşı karşıya kalıyor. Bunlar hepsi ciddi sorunlar, bu sorunların aşılması gerekiyor. Adıyaman gibi küçük illere devletin özellikle teşvik anlamında ve diğer anlamlarda ön açıcı politikalar geliştirmesi lazım. Eğer bizi kendi halimize bırakırlarsa zaten tarım olarak sanayimiz olarak kötü durumdayız, bitmiş durumdayız. Özellikle hükümetin ön açıcı tedbirler alması gerekiyor. Hem ekonomik krizin aşılması noktasında yeni teşviklerin alınması, yeni iş alanların açılması sanayicilerin buraya yatırım yapması bir pozitif ayrımcılık tanıması gerekiyor."şeklinde konuştu
-"HİÇ BİR ŞEKİLDE AVANTAJLI DURUMA GELEMİYORUZ"
Hükümetin Adıyaman'a pozitif ayrımcılık yapmasını isteyen Tutdere şöyle devam etti: "Yıllardır konuştuğumuz şeyler Adıyaman'daki esnaf komşu illerle biz hiçbir şekilde rekabet içinde değiliz. Hem yatırmış olduğumuz Bağkur, SGK, birimleriyle hem diğer konularla hep Adıyaman bu konuda dezavantajlı hiç bir şekilde avantajlı duruma gelemiyoruz. Benimde söylemek istediğim hükümetin buraya pozitif ayrımcılık tanıması lazım. Hiç olmazsa kendini idame ettirmesi için çarşıyı geziyoruz esnafı geziyoruz. Ekonomik kriz insanları hayatından artık gerçekten bezdirir hale gelmiştir."

-"ARTIK KENDİ İŞYERİNİZDE İŞLETMELERİNİZDE SURİYELİ ÇALIŞTIRMAKTAN VAZGEÇİN"
İşadamlarına Suriyeliler hükümet tarafından destek aldığını ve geçim sağlayabildiklerini işyerlerinde Suriyeli çalıştırmamaları konusunda çağrıda bulunan Tutdere, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Buradan sizin aracılığınızla bütün işadamlarına, şayicilere bir çağrıda bulunmak istiyorum. Siz artık kendi işyerinizde işletmelerinizde Suriyeli çalıştırmaktan vazgeçin zaten Suriyeliler aldığı devlet desteğiyle yardımıyla geçiniyor bütün inşaatlarda Suriyeliler çalışıyor küçük sanayide Suriyeliler çalışıyor Organizede Suriyeliler çalışıyor Adıyaman evlatları iş bulamıyor. İş bulamayınca da yoksullukla pençeleşiyor fakirlikle pençeleşiyor. Kendi çocuklarının okul haçlıklarını çıkartamıyor ve bulanıma giriyorlar ondan sonra ve bu beraberinde sosyal bir patlamayı tetikleyebilir Allah muhafaza bu konuda hepimizin artık bir tedbir noktasında bir şeyler yapması gerek 2019'un başlarındayız bu yıl hepimiz için çok sancılı geçecek ekonomik kriz yansımaları mutfakta, kendini hissettirdi. Artık ateş mutfağa düşmüş durumda insanlar 1 kilo soğan alamıyor, 1 kilo patates alamayacak duruma geldiler bunların konusunda bizim Adıyaman olarak hep bütün farklı kesimlerimizle birlikte yan yana gelip bu sorunların çözümü noktasında ortak akılla hareket etmemiz gerekiyor. Aksi taktirde altını tekrar çiziyorum biz Adıyaman'da barışımızı, huzurumuzu, kardeşliğimizi kaybedebiliriz." 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″