Erdemoğlu:″Besnili Hemşerilerimiz Fakülteye Sahip Çıkmazsa Sene Sonu Kapanacak″

Hayırsever işadamı Ali Erdemoğlu Besnilileri fakülteye sahip çıkmalarını, aksi durumda bu sene sonu kapatılmak zorunda kalındığını belirtti.

Erdemoğlu:″Besnili Hemşerilerimiz Fakülteye Sahip Çıkmazsa Sene Sonu Kapanacak″
Erdemoğlu:″Besnili Hemşerilerimiz Fakülteye Sahip Çıkmazsa Sene Sonu Kapanacak″
Bu içerik 285 kez okundu.

Erdemoğlu, Fakülte´de 15 hocanın sadece 9 öğrenciye ders verdiğini söyleyerek Besnililerin çocuklarını burada okutarak Fakülteye sahip çıkmalarını istedi. Erdemoğlu, aksi takdirde Fakültenin bu sene sonu kapanacağını, bunun ise şevklerini kıracağını ve gelecekte yapacakları eğitim projelerini de etkileyeceğini söyledi.

-"HEMŞERİLERİMİZ FAKÜLTEYE SAHİP ÇIKMAZSA ŞEVKİMİZ KIRILACAK"

Erdemoğlu Holding Başkan vekili hayırsever  işadamı Ali Erdemoğlu, hemşerilerini yaptırdıkları fakülteye sahip çıkmaya çağırdı. Geçtiğimiz yıl Eğitim Öğretime başlayan ve sadece 9 öğrencinin eğitime devam ettiği Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Mühendislik Fakültesine Besnililerin ilgi göstermediğini ve bu devam ederse bu sene sonu Fakültenin kapanacağını belirterek,“Besnili hemşerilerimiz bizim fakülteye sahip çıkmazsa bizim de şevkimiz kırılacak ve gelecekte yapacağımız eğitimle ilgili projelerimizin de aksamasına neden olacaktır.” dedi.

-"BAŞARILI OLANLARA MERİNOS FABRİKALARINDA İŞ İMKANI SUNDUK"
Geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan Fakültede 9 öğrenci okuduğunu hatırlatan Erdemoğlu, şöyle devam etti. “Besni halkından beklentimiz Fakülteye sahip çıkılmasıydı. Fakülteye ancak öğrenci göndererek, kendi çocuklarını burada okutarak sahip çıkılmasını bekliyorum. Geçtiğimiz yıl eğitim öğretime başlayan Fakültede 9 öğrenci okuyor. Burada 15 hoca ders veriyor. Biz Fakülteyi bölgenin çocukları gençleri okusun diye açtık. Gelmek isteyene burs vereceğiz dedik, başarılı olanlara Merinos Fabrikalarında iş imkanı sunduk. Ancak görüyoruz ki Besni halkı buna ilgi göstermedi. Biz daha ikincisini yapalım diye düşünürken, böyle bir ilgisizlik kabul edilebilir değil. Besnililer şunu bilsin ki önümüzdeki yıl buraya öğrenci gelmezse, bu sınıflar dolmazsa sene sonunda Fakülte kapanacak. Bu Fakülte Besni´nin geleceği, Besni halkı çocuklarını burada okutarak bu fakülteye sahip çıkmalı, biz bunu bekliyoruz. Besni’li hemşerilerimiz bizim fakülteye sahip çıkmazsa bizim de şevkimiz kırılacak ve gelecekte yapacağımız eğitimle ilgili projelerimizin de aksamasına neden olacaktır. Bu konuda bütün Besni’li hemşerilerimizin duyarlı olmasını istiyoruz.” 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″