Cem Evi Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençler için hazırlanan 'Okumak Güzeldir' Projesi kapsamında, Yenimahalle Cemevi’nde kütüphane açıldı.

Cem Evi Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı
Cem Evi Kütüphanesinin Açılışı Yapıldı
Bu içerik 113 kez okundu.

Yenimahalle Cemevi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençler için hazırlanan 'Okumak Güzeldir' Projesi açılışına Adıyaman Vali Yardımcısı Bedir Deveci, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, kurum müdürleri vatandaşlar katıldı.
Yapılan açıklamanın ardından proje kapsamında açılışı yapılan kütüphane gezildi.
Gazetecilere açıklamada bulunan Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi, şunları dile getirdi:

"Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri destek programı kapsamında 'Okumak Güzeldir' projemizin bugün açılışını yaptık. Bu proje kapsamında sizlerinde gördüğü gibi önce okumaktır yaşamak projelerimizi aldık okumak yaşamak projemizin bitiminden sonrada okumak güzeldir projesini aldık gençlik ve il spor bakanlığından 'okumak yaşamaktır' projemizde 3 bin kitabimiz vardı arkadaşlarla birlikte bunu 5 bine çıkardık. Okumak güzeldir projesini aldığımız zaman bakanın desteği 1 bin kitap biz en az 2 bin 3 binde yine ekleme yaparak kitap sayımızı sizlerinde gördüğü gibi bu oda da 8 bine çıkarmayı düşünüyoruz. Bu projemiz 8'inci ayın sonunda bitecektir. Ama 'okumak güzedir' projemizi bakanın onayı ile birlikte süresiz yaptıracağız. Yani projemizin bitmesi itibari ile biz bu projemizi sürdüreceğiz. Bu proje kapsamında biz gençlerimize tiyatro etkiliğinde buluşturacağız. Bir okulumuzun gençlerini sinema etkiliğine götüreceğiz. 4 okur yazar buluşması yapacağız. En az bu 4 okur yazar buluşmamıza da 400 -500-600 gencimizi hem imza günü hem söyleyişlerde buluşturacağız. Bu proje kapsamında bir gezi turumuz var. 23 gencimizi Urfa'dan tutup Mardin tarihi yerlerin gezdirip Diyarbakır üstüde günü birlikle Adıyaman'a geleceğiz bu proje kapsamında bakanın bize gördüğünüz gibi kitaplık var. Kitaplıkları kitaplarla dolduracağız yine bakanın katkısıyla promosyon kalem dağıtacağız kaliteli promosyon kalemle not defteri dağıtacağız söylediğim gibi en az bakanlık 1 bin kitap bizde en az 2 bin bağışlarla 3 bin kitap toplayacağız. Bu arada bu proje kapsamında olan dostlarımıza da canlarımıza da plaket yaptıracağız burada yine gençlerimize sesleniyorum gelip burada kitap okumak sizden ikramda bizden diyorum gelin bu sıcak ortamda boş zamanlarınızı değerlendirin hem siz kitaplarınız okuyun bizlerden de ikramlarınız alın. Sevgi saygılarımız sunuyorum."

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni'nin Kanayan Yarası Trafik Sorunu Çözüm Bekliyor
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″
Besni Belediye Başkanı Öztürk:″Fakültemize Sahip Çıkalım″